مشاوره :

021-88451452

مهاجرت به آلمان

آنچه در این مقاله میخوانید

آلمان در بخش صنعت بسیار پیشرفته محسوب می‌شود و یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای اروپا به‌شمار می‌رود؛ همچنین این کشور در اتحادیه اروپا از رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردار است و از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان به حساب می‌آید. بنا بر دلایلی که ذکر کردیم مهاجرت و زندگی در آلمان را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ اما قبل از هر اقدامی خوب است کمی با شرایط عمومی این کشور آشنا شوید.

کشور صنعتی آلمان در قاره اروپا واقع شده و دارای آب و هوای ملایم و معتدل است. دانمارک، لهستان، اتریش، سوئیس، فرانسه، بلژیک و هلند در همسایگی این کشور قرار دارند. شهر زیبای برلین پایتخت این کشور محسوب می‌شود و دارای ۱۶ ایالت است. جمعیت کشور آلمان را بیش از ۸۲ میلیون نفر تشکیل می‌دهند. توجه داشته باشید که برای اخذ تابعیت آلمان باید حداقل ۵ سال اقامت این کشور را داشته باشید. برای اخذ پاسپورت باید کاملا به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و با گرفتن پاسپورت می‌توانید به کشورهایی مانند آمریکا و استرالیا سفر کنید.

لازم به ذکر است گرفتن وقت از سفارت آلمان بیش از ۱۲ ماه زمان خواهد برد.

مطالبی که در این مقاله خواهید خواند

 • روشهای مهاجرت در آلمان
 • سه روش برای مهاجرت به آلمان:
 • تحصیل در مهاجرت آلمان
 • بخش دانشگاههای آلمان
 • مهاجرت کار آلمان
 • ویزای کارت آبی
 • مهاجرت ازدواج آلمان
 • مهاجران آلمانی تبار
 • مهاجرت از طریق شریک آلمانی
 • شرایط ویژه مهاجرت آلمان
 • مهاجرت توریستی آلمان
 • ساده ترین راه برای مهاجرت به آلمان
 • رضایت مهاجرین آلمانی
 • آمار مهاجران آلمانی
 • شهرهای مهاجرپذیر در آلمان
 • اجازه اقامت در آلمان
 • از طریق تحصیل در آلمان بمانید
 • مشاوره

روشهای مهاجرت در آلمان

مهاجرت به آلمان از چند طریق امکان پذیر است:

مهاجرت به آلمان از طریق تولد یکی از روش های موجود است.

مهاجرت تحصیلی یکی دیگر از گزینه های مهاجرت به آلمان است.

راه مناسب دیگر مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج است.

پناهندگی در آلمان راه دیگری برای مهاجرت به این کشور است که ما به هیچ وجه آن را توصیه نمی کنیم.

یکی از راه های مهاجرت به این کشور ویزای کار است که شامل دو گزینه می شود: کارت آبی و ویزای جستجوی کار.

همچنین روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان و ثبت شرکت را می توان گزینه های عالی در نظر گرفت.

البته خرید ملک می تواند روند اخذ ویزای این کشور را تسریع کند. به خاطر داشته باشید که در گسترده ترین ملاحظات برای مهاجرت به این کشور ، ویزای کار و سرمایه گزینه های بهتری هستند. مهاجرت برای همه به یک معنا نیست و هدف مهاجرت به آلمان باید مشخص باشد.

قبل از هر اقدامی باید تفاوت ویزا ، اقامت و تابعیت را بدانیم. در پایان این مقاله ، سه موضوع زیر به همراه مباحث ویزا ، اقامت و شهروندی پوشش داده شده است که می تواند راهنمای شما باشد.

سه روش برای مهاجرت به آلمان:

1. به طور کلی اولین روش منجر به مهاجرت در این کشور تخصص شغلی است. تخصص شغلی ، سن ، تحصیلات ، سطح زبان و سطح تجربه کاری شما بررسی می شود. هزینه این روش کمتر است.

2. روش دوم ثبت شرکت است که یکی از بهترین روش های مهاجرت به آلمان است و به افراد اجازه می دهد هر نوع فعالیت فعلی را انجام دهند. روش سرمایه گذاری که به عنوان توانایی مالی نیز شناخته می شود ، یکی از راه های خوب مهاجرت به این کشور است که البته نیاز به بودجه اولیه بالایی دارد.

3. روش تحصیل یکی از راههای خوب مهاجرت به آلمان است. در حالی که دانشگاه های این کشور جزء برترین های جهان هستند ، اما هزینه آنها بسیار کم است یا کاملاً رایگان است. بنابراین در این روش شما نیازی به پول زیادی مانند ویزای کار ندارید.

چندین روش برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری وجود دارد ، ما سعی می کنیم بهترین های موجود را ارائه دهیم:

اولین راه این است که یک کسب و کار را با توجه به فعالیت فردی شروع کنید ، برای مثال ، می توانید از سرمایه خود برای افتتاح رستوران در آلمان استفاده کنید. همین خواربارفروشی ها و فروشگاه های پوشاک و … در این لیست گنجانده شده است. این روش برای کسانی که علاقه ای به مهاجرت به این کشور با ثبت شرکت و اخذ مجوز ندارند ، مناسب است.

راه دوم مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. اگر صاحب یک شرکت معتبر در ایران هستید ، می توانید تجارت خود را گسترش دهید. در این شرایط ، شرکتی مانند ایران به سادگی در آلمان ایجاد می شود و فعالیت اقتصادی آغاز می شود. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در این کشور 25000 یورو است.

راه دیگر مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری ، ثبت شرکت با ضمانت است. شرایط این شرکت همانند نسخه قبلی است ، با این تفاوت که تعداد سهامداران و شهرت شرکت با نوع قبلی متفاوت است.

راه دیگر مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری ، افتتاح دفتر نمایندگی است که در واقع شعبه ای از شرکت مادر است. این گزینه می تواند راهی برای ایجاد یک شعبه مستقل یا زیرمجموعه محسوب شود.

برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری ، باید:

حقوق دوازده ماهه خود را در نظر بگیرید.

طرح موردی کسب و کار مورد نیاز است. در نهایت ، مجوزی برای شما صادر می شود.

مدارک شما نیز ابتدا باید به طور رسمی توسط سفارت آلمان ترجمه و تأیید شود.

هزینه اجاره دفتر و همچنین حقوق کارکنان و هزینه های تبلیغات را با دقت برآورد کنید.

پس از سه سال ، فرد می تواند برای اقامت دائم درخواست دهد. خرید خانه در این کشور و اخذ مجوز اقامت برای افرادی که وضع مالی خوبی دارند گزینه مناسبی است. بنابراین ، 250،000 یورو برای اثبات وضعیت مالی مورد نیاز است.

تحصیل در مهاجرت آلمان

تحصیل در آلمان یکی از بهترین گزینه ها در بین روش های ذکر شده است. مهاجرانی که می توانند در این کشور به دانشگاه بروند به راحتی ویزای آلمان را دریافت می کنند. همه دانشگاه های دولتی این کشور هزینه های کمی دارند. شما حتی می توانید به صورت رایگان در آلمان تحصیل کنید. دانشگاههای آۀمان در جهان از اعتبار بالایی برخوردارند. با این حال ، برای تعداد محدودی از دوره ها در برخی از دانشگاه ها ، گواهی B2 یا C1 آلمانی یا گواهی IELTS یا TOEFL به زبان انگلیسی مورد نیاز است.

برای تحصیل در این کشور ، باید سطح زبان خود را بررسی کنید. یکی از پیش نیازهای ورود به دانشگاه های این کشور داشتن مدرک زبان آلمانی است. در این کشور آموزش زبان در سه سطح برگزار می شود که بسته به نوع دانشگاه ، مدرک b1 یا 2 می تواند گزینه های خوبی باشد. برای اخذ مدرک b1 باید حداقل 350 جلسه آموزشی داشته باشید. این گزینه با 600 جلسه برای درجه b2 ارائه می شود.

برخی از دانشگاه های این کشور انگلیسی زبان هستند و برای ورود به این دانشگاه ها باید مدرک آیلتس با نمره 6.5 داشته باشید. شهریه در دانشگاه های دولتی کشور رایگان است و دوره های پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی یا آلمانی ارائه می شود.

بخش دانشگاههای آلمان

1. دسته اول موسسات آموزش عالی و فنی هستند که بیشتر در زمینه آموزش عملی فعالیت می کنند.

2. دسته دوم دانشگاهها هستند که عموماً ترکیبی از نظریه و عمل هستند.

3. دسته سوم به عنوان مدرسه هنر و موسیقی گزینه مناسبی است. برای ورود به این دانشگاه ها ، باید مصاحبه حضوری داشته باشید و همچنین به یک آزمون عملی نیاز خواهید داشت. اگر نمی خواهید وارد قسمت امتحان شوید ، می توانید دانشگاه های خصوصی آلمان را انتخاب کنید. هزینه دانشگاه های خصوصی این کشور بین 4000 تا 10000 یورو است.

برای مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان ، آخرین مدرک تحصیلی شما باید دیپلم باشد. سپس باید یک سال را در دانشگاه بگذرانید. افرادی که دارای مدرک دانشگاهی از ایران هستند می توانند تحصیلات خود را رها کنند. شما می توانید حداکثر 15 ساعت در هفته در دوره کارشناسی و بیش از 20 ساعت در هفته در دوره ارشد کار کنید.

درآمد این دوره ها معمولاً بین 300 تا 400 برای یک ماه است. تهیه مدارک لازم برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل بسیار مهم است. یافتن شغل در این کشور ممکن است در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد. اما به این ترتیب اقامت در آلمان می تواند انتخاب بسیار خوبی برای ایرانیان باشد.

یکی از مهمترین شرایط ارائه گواهی وضعیت مالی به ارزش 10000 یورو یا ارائه گواهی ضمانت و پشتیبانی توسط یکی از اقوام متقاضی مقیم آلمان است.

مهاجرت کار آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق کار شما شامل دو قسمت است: ویزای کارت آبی و ویزای جستجوی کار. رشد جمعیت در این کشور منفی است و دولت قصد دارد از طریق تخصص فرصت های شغلی را برای اتباع خارجی فراهم کند. با این کار کمبود نیروی کار در این کشور برطرف می شود.

تفاوت بین ویزای کارت آبی و ویزای جستجوی کار آلمان

در این قسمت تفاوت بین ویزای کارت آبی و ویزای جستجوی کار آلمان را بررسی می کنیم ، در ادامه با ما همراه باشید.

ویزای کارت آبی

شما باید دعوت نامه ای از یک کارفرما از آلمان داشته باشید که باید سالانه حقوق و دستمزد شغل و تخصص خود را بپردازید ، که باید حداقل 54000 یورو در سال باشد ، برای اینکه بتوانید با کارفرما تماس بگیرید ، باید رزومه قوی داشته باشید. به شما در حال بررسی برخی از مشاغل مورد نیاز در آلمان هستید: جوشکار ، برق ، ساختمان ، فناوری فلزات ، ماشین های الکتریکی و

ویزای جستجوی کار در آلمان

شما باید دارای مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکتری از دانشگاهی باشید که در لیست منتشر شده آژانس مهاجرت آلمان قرار دارد. و ظرف 6 ماه این فرصت را دارید که شغلی مناسب در این کشور بیابید و در این مدت با کارفرما به توافق می رسید. این ویزا معمولا به مدت 4 سال صادر می شود و البته بسته به مدت قرارداد می تواند کمتر از 4 سال باشد.

افراد می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را با ویزای کار به آلمان بیاورند. فردی که دارای این ویزا است می تواند پس از 33 ماه کار در این حرفه برای دریافت اجازه اقامت در آلمان اقدام کند. اگر مدرک زبان 1B دارید ، این زمان به 21 ماه کاهش می یابد. به عنوان یک قاعده ، اخذ ویزای کار در این کشور از 7 ماه تا 1 سال طول می کشد. شرایط مهاجرت به آلمان توسط اداره مهاجرت آلمان اعلام می شود.

هزینه ویزای کار آلمان کمتر از سایر ویزاها است. اما یافتن شغل و واجد شرایط بودن برای کارفرما در این کشور بسیار دشوار است. اما اگر این شرایط را دارید و می توانید ویزای کار آلمان را دریافت کنید ، ما مهاجرت از طریق کار در آلمان را به شدت توصیه می کنیم ، زیرا می توانید پس از پنج سال به راحتی آن را به اقامت دائم تبدیل کنید.

مهاجرت ازدواج آلمان

ازدواج با یک شهروند آلمانی یکی از راه های مهاجرت به آلمان است.

برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج ، شرایط زیر باید به شدت رعایت شود:

از این نظر ، ازدواج شما باید ثبت شود.

همسرتان باید نشان دهد که از نظر بودجه و درآمد وضعیت خوبی دارد.

به عنوان یک غیر آلمانی ، باید دارای گواهینامه A1 آلمانی باشید.

باید مدرکی مبنی بر نداشتن سابقه کیفری ارائه دهید.

گواهی تجرد

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج هیچ محدودیت جنسیتی ندارد و فرقی نمی کند که مرد یا زن آلمانی باشد.

لطفاً توجه داشته باشید که مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج برای کسانی است که واقعاً قصد دارند با یک شهروند آلمانی ازدواج کنند و قبل از اخذ ویزای این کشور ، همه اسناد و جزئیات موجود با دقت و دقت ارزیابی می شود.

روند مهاجرت به آلمان برای ازدواج به شرح زیر است: ابتدا ازدواج به طور رسمی ثبت می شود و سپس باید به سفارت این کشور بروید و مدارک خود را هنگام درخواست ارائه دهید. شواهد برای تعیین اینکه آیا همسر آلمانی وضعیت مالی خوبی دارد (این بسیار مهم است) ارزیابی می شود.

پس از حداقل سه سال تمدید این ویزا ، می توانید برای تابعیت آلمان درخواست دهید. لطفاً توجه داشته باشید که در این روش ، نیازی به دریافت اقامت موقت و دائم نداریم. این یکی از مزایای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج است. سایر مزایای مهاجرت از طریق ازدواج شامل مجوزهای کم هزینه و تمام وقت و حقوق برابر برای آلمانی ها برای کار برابر است. خبر خوب این است که تابعیت آلمان پس از حداقل سه سال نهایی می شود. به یاد داشته باشید ، شما باید در 18 ماه اول پس از ازدواج در آلمان زندگی کنید و همسرتان باید درآمد بالایی داشته باشد.

مهاجران آلمانی تبار

مهاجرت به آلمان هنگام تولد یکی دیگر از راه های اقامت در این کشور است. اصل شهروندی در این کشور خون است. این بدان معناست که اگر والدین فردی آلمانی باشند ، می تواند شهروندی دریافت کند

یک سری نظرات در این راستا قابل مشاهده است. به عنوان مثال ، بارها دیده شده است که والدین فاقد تابعیت هستند ؛ در این مورد ، دولت آلمان سعی کرد مجموعه ای از تخفیف ها را ارائه دهد ، اگر کودک در آلمان متولد شد ، به او شهروندی آلمان اعطا کند.

به یاد داشته باشید ، اگر کودکی در این کشور متولد شده و والدینش خارجی باشند ، تنها در صورتی می تواند شهروند این کشور شود که حداقل یکی از والدینش هشت سال در این کشور زندگی کرده باشد. افرادی که دارای اقامت دائم آلمان هستند می توانند این روند را تسریع کنند.

هنگام مهاجرت به آلمان در بدو تولد ، داشتن دو تابعیت یکی دیگر از گزینه های مهم است. این قانون تصریح می کند که برخی افراد می توانند تحت شرایط خاص دو تابعیت داشته باشند ؛ اگر فرزند بین والدین آلمانی و والدین خارجی متولد شود ؛ زیرا والدین خارجی دو تابعیتی هستند ، کودک می تواند به طور خودکار دو تابعیتی شود.

اگر کودکی طبق قانون تولد در آلمان متولد شده و دارای تابعیت آلمانی و ملیت های دیگر است ، می تواند در 23 سالگی تصمیم بگیرد که ملیت دیگری را انتخاب کند یا تابعیت آلمانی خود را حفظ کند. شهروندان دو تابعیتی از حقوق مدنی مشابه شهروندان آلمانی برخوردار خواهند بود.

با ملیت آلمانی ، وی می تواند بدون ویزا به 166 کشور سفر کند ؛ همچنین دارای زندگی ، کار و تحصیل ارزان است و می تواند از خدمات کنسول این کشور بهره مند شود.

قانون مهاجرت آلمان تصریح می کند که کودکان متولد شده در این کشور باید به مدت 6 سال در هر موسسه آموزشی در این کشور تحصیل کنند و تا 20 تا 21 سالگی حدود 8 سال در آلمان زندگی کنند ؛ شهروندانی که تابعیت دریافت می کنند باید در دوره های آموزش حرفه ای نیز شرکت کنند.

آلمان یک کشور منحصر به فرد است ، بنابراین بسیاری از خانواده ها می خواهند در آنجا بچه دار شوند.

مهاجرت از طریق شریک آلمانی

شرایط ویزای آلمان به خوبی ارائه شده است ، به عنوان مثال:

افرادی که در کشور کار می کنند می توانند پس از یک سال به راحتی این ویزا را برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود دریافت کنند ؛ به یاد داشته باشید که همسر و فرزندان وی می توانند در شهری که شخص اصلی در آن زندگی می کند کار و تحصیل کنند.

کسانی که برای سرمایه گذاری در آلمان تصمیم می گیرند می توانند به راحتی همسر و فرزندان خود را همراهی کنند ؛ لطفاً به خاطر داشته باشید که این روش می تواند شرایط خوبی را برای اقامت دائم فراهم کند.

یکی دیگر از مواردی که در لیست مهاجرانی که از طریق شرایط خاص وارد آلمان می شوند ، ویزای اضطراری برای بیماریهای خاص است. برعکس ، این ویزا ممکن است انتخاب خوبی برای افرادی باشد که نمی توانند برنامه درمانی را در کشور خود تکمیل کنند.

با اخذ ویزای همراه آلمان ، می توانید بدون محدودیت و بدون نیاز به اخذ مجوز کار به صورت تمام وقت کار کنید. مهاجرت از طریق شرایط خاص یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. با دریافت این ویزا می توانید کار و تحصیل کنید.

شرایط ویژه مهاجرت آلمان

اکنون می خواهیم در مورد مهاجرت به آلمان با شرایط خاص صحبت کنیم. این شرایط می تواند شامل کارآفرینی شود. به عنوان مثال ، اگر ایده ای در ذهن دارید ، چقدر خوب است که بتوانید ایده خود را توسعه دهید. به عنوان مثال ، خوب است که دلایل محکمی برای توجیه اقتصادی ایده خود داشته باشید. آلمان در این زمینه به شما وام می دهد.

همچنین کسانی که در مسابقات هنری یا ورزشی شرکت می کنند می توانند از ویزا برای شرایط ویژه این کشور بهره مند شوند. به خاطر داشته باشید آنچه در این مسیر بسیار مهم است زمان ورود و خروج از کشور است.

نکته بسیار مهم در زمینه مهاجرت به آلمان با شرایط خاص این است که این ویزا کوتاه مدت است و نمی تواند برای تابعیت این کشور مناسب باشد.

مهاجرت توریستی آلمان

مهاجرت توریستی به آلمان می تواند یک انتخاب عالی باشد. در این روش ، ابتدا باید فرم مربوطه را تکمیل کنید:

این فرم باید هدف سفر شما را مشخص کند و باید دقیقاً مشخص شود که می خواهید به کشور خود برگردید.

شما باید شرایط خوب کاری و تحصیلی را ارائه دهید. مدارک کاری شما نشان می دهد که می خواهید به کشور خود بازگردید.

به طور کلی ویزای توریستی آلمان 90 روزه صادر می شود.

لازم است زمان دقیق ورود و خروج افراد مشخص شود.

به بیمه مسافرتی با زمان معین نیاز خواهید داشت.

سوال در مورد این نوع ویزا برای این کشور وجود یا عدم وجود دعوتنامه است. توجه داشته باشید که داشتن دعوتنامه می تواند یک فرصت عالی باشد. اما عدم وجود آن به این معنا نیست که برای این کشور ویزای توریستی صادر نمی شود.

لطفاً توجه داشته باشید که برای اخذ این ویزا باید برای مصاحبه آماده شوید. در روز مصاحبه ، سوالاتی مطرح می شود که ممکن است برای شما عجیب به نظر برسد. اما در هر صورت ، این یک سوال مهم است و نشان می دهد که هدف شما از سفر چیست. پاسخ شما باید کوتاه و واضح باشد. توجه داشته باشید که نمی توانید با ویزای توریستی در این کشور وارد محل کار و تحصیل شوید.

مراحل درخواست ویزای توریستی آلمان

اولین مرحله برای اخذ ویزای توریستی آلمان ، تکمیل فرم درخواست است.

فایل شما باید تکمیل و در پوشه های مناسب قرار گیرد.

افراد نیاز به کپی و اصل شناسنامه دارند و ارائه کپی و اصل گذرنامه شخص با اعتبار 6 ماه ضروری است.

مدارک باید به انگلیسی ترجمه شوند.

هنگام سفر به آلمان باید بتوانید مجوز خود را به همراه داشته باشید.

ساده ترین راه برای مهاجرت به آلمان

یکی از راههای مهاجرت به آلمان اخذ ویزای کار است. کار و کسب درآمد در این کشور یک وضعیت عادی است و می توان آن را به عنوان یکی از ساده ترین راه ها برای ورود در نظر گرفت. ما می دانیم که شما همچنین سوالاتی دارید که چگونه ویزای کار می تواند ساده ترین راه باشد. اما ما دلایل خوبی برای این جمله داریم:

به خاطر داشته باشید که نرخ بیکاری در این کشور کمتر از 5 درصد است ، به این معنی که شما نگران یافتن شغل مورد نظر خود نباشید.

متخصصان می توانند از خدمات مهاجرت برای کار در آن کشور استفاده کرده و به راحتی وارد این کشور شوند.

یکی دیگر از گزینه های آسان ترین روش های مهاجرت به آلمان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. بنابراین ، با ارائه گردش مالی اولیه می توانید به راحتی و به سرعت ویزای مناسب را دریافت کنید. ویزای آلمان برای اهداف مختلف صادر می شود.

رضایت مهاجرین آلمانی

میزان رضایت از مهاجرت به آلمان بیش از 98 است که بی سابقه است. رشد در این کشور آسان است و همانطور که حقایق نشان می دهند ، افرادی که به قصد کار به این کشور می آیند و افرادی که سخت کوش هستند می توانند به نتیجه دلخواه برسند. به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید در این کشور زندگی و کار کنید ، دانش انگلیسی کافی نیست و بهتر است زبان آلمانی را حداقل در سطح B1 یاد بگیرید.

آمار مهاجران آلمانی

تعداد مهاجران به آلمان روز به روز در حال افزایش است و مهاجرت به آلمان آرزوی بسیاری از مردم است. در سال 2018 ، تعداد مهاجران نسبت به سالهای گذشته دو برابر شد و این روند نشان دهنده شرایط خوب و منحصر به فرد زندگی در این کشور است. شرایط این کشور از نظر کار و سرمایه گذاری فوق العاده خوب است و وضعیت بهتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد و این باعث شده است که تعداد بسیار زیادی از مهاجران به این کشور منتقل شوند.

 • از سال 2015 تا به امروز ، هیچ گونه کاهش در تعداد مهاجران به این کشور مشاهده نشده است. به عنوان مثال ، در میان 500 شرکت بزرگ جهان ، 37 شرکت در آلمان وجود دارد.
 •  
 • این کشور از نظر علم و فناوری در موقعیت عالی قرار دارد. تعداد مهاجران زیر 20 سال در این کشور 17 درصد است و بین 20 تا 30 نفر حدود 75 درصد مهاجران را نشان می دهند و افراد بالای 30 سال در زمینه سرمایه گذاری در این کشور حضور دارند.
 • بیشترین تعداد مهاجران به آلمان در محل کار هستند. زیرا این کشور از نظر کار در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد. امنیت شغلی در آلمان حرف اول را می زند و نرخ دستمزد ثابت در این کشور بیشتر از سایر کشورها است. مهاجرت به این کشور برای کسانی که دارای سابقه خوب هستند عالی خواهد بود.
 • مهاجرت آلمان
 • آلمان در لیست کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد. این کشور دارای محیط کار و تحصیل منحصر به فرد است. آلمان دارای زمستان های سرد و تابستان های گرم است و در حال حاضر 81 میلیون نفر جمعیت دارد. از این تعداد ، 74 میلیون ملیت آلمانی و مابقی مهاجران هستند. بنابراین حدود 7 میلیون نفر در این کشور مهاجر هستند و این رقم نشان می دهد که آلمان در لیست کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد.
 • این کشور هفتمین کشور پربازدید در جهان است و بسیار قانونی است. بنابراین اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید ، باید بدانید که هرگونه نقض قوانین در این کشور دردسرساز خواهد بود.
 • توجه داشته باشید که در سال 2018 ، این کشور از نظر مهاجرت رتبه سوم را دارد. این کشور بسیار مدرن و پیشرفته است و بهترین گزینه محسوب می شود.
 • بگذارید یک مثال جالب برای شما بگویم ، یک قانون مهم در آلمان این است که آبمیوه گیری از یک شرکت هنگام خروج دست می دهد و با رئیس خداحافظی می کند. نیروی کار در این کشور بسیار مجرب است. سطح فشار پایین است و کشور بسیار طرفدار نوآوری است. اقامت در آلمان یک انتخاب حرفه ای است.
 • شهرهای مهاجرپذیر در آلمان
 • هامبورگ ، مونیخ ، فرانکفورت و برلین از نظر تحصیل و اشتغال از جمله شهرهای آلمانی مهاجرپذیر در آلمان هستند.
 • شهر مونیخ گران است. اما امکانات آموزشی در این شهر عالی است.
 • هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان با 7.1 میلیون نفر جمعیت و یک مقصد گردشگری است. ایرانیان زیادی در این کشور زندگی می کنند. این شهر آب و هوای خوبی دارد. حمل و نقل شهری در این شهر بسیار ارزان تر از سایر شهرهای آلمان است.
 • شهر هامبورگ به عنوان پایتخت ورزشی آلمان شناخته می شود. طبق آمار رسمی سایت Numbeo در سال 2018 ، هزینه ها 75 درصد گرانتر از تهران است شهر هامبورگ دارای 17 دانشگاه است که 6 دانشگاه دولتی هستند و از نظر مالی در وضعیت عادی هستند.
 • برلین یکی از پرجمعیت ترین شهرهای آلمان با جمعیتی در حدود 4 میلیون نفر است که حدود 60 درصد جمعیت آن بی دین هستند.

این کشور می تواند گزینه خوبی برای ایرانیان باشد. سایر شهرهای آلمان برای مهاجرت کمتر تأیید شده اند.

اجازه اقامت در آلمان

محل اقامت معمولاً موقت و دائمی است. شما هیچ تفاوتی با شهروندان عادی هر کشوری ، دائمی و موقت ندارید ، و این امر در مورد مهاجرت به آلمان صدق می کند. البته منظور ما شهروندی و حقوق اجتماعی است. تا اینجا متوجه شده ایم که تفاوت اقامت و ویزا شهروندی و حقوق اجتماعی است. اکنون می خواهیم این موضوع را با گذرنامه یا تابعیت آلمان مطالعه و مقایسه کنیم.

لطفاً توجه داشته باشید که اگر در آلمان زندگی می کنید ، حق رأی ندارید و واجد شرایط بیکاری نیستید. اقامت دائم بسیار بهتر از موقت است و شما را به اخذ گذرنامه کشور نزدیک می کند.

از طریق تحصیل در آلمان بمانید

تحصیل در آلمان بهترین و ساده ترین راه برای اقامت در این کشور است. تحصیل در آلمان به زبان آلمانی کاملاً رایگان است و در برخی دانشگاه ها به زبان انگلیسی رایگان خواهد بود. سطح دانشگاه های این کشور در جهان بسیار بالاست و پس از 4 سال زندگی و تحصیل در آلمان می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید و پس از 3 سال می توانید گذرنامه آلمانی بگیرید.

خبر خوب برای شما این است که مجبور نیستید مدت زیادی در سفارت منتظر بمانید یا نگران زمان آن باشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با مشاوران ما تماس بگیرید و آنها به شما کمک می کنند در اولین فرصت به این کشور مهاجرت کنید.

مشاوره

اعتماد شما اعتبار ماست کافیست با مشاوران ما در تماس باشید تا در بهترین شرایط و زمان، امکان مهاجرت شما را در این کشور فراهم سازند.