مشاوره :

021-88451452

مهاجرت به چین

آنچه در این مقاله میخوانید

اگر هدف مهاجرت مشخص باشد ، چین مکان خوبی برای مهاجرت است. ما می دانیم که سیاست چین مبتنی بر دیدگاه های نخبگان است ، بنابراین مهاجرت به چین از طریق کارآفرینی راهی محبوب برای کسانی است که حرف جدیدی برای گفتن دارند. برای مهاجرت از طریق کار به چین ، به دعوت نامه کاری از کارفرما و یا شرکت نیاز دارید.

مطالبی که در این مقاله خواهید خواند

 • روش‌ های مهاجرت به چین
 • ساده ترین راه مهاجرت به چین
 • رضایت مهاجرین از چین
 • مهاجرپذیری چین
 • شهرهای مهاجر پذیر چین
 • اقامت چین
 • اخذ پاسپورت چین
 • مشاوره

روش‌ های مهاجرت به چین

یکی از راه های عالی برای مهاجرت به چین تحصیل است. این کشور دانشگاه های زیادی با سطح علمی بالا برای خارجی ها دارد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های چین ارزان تر از سایر کشورها است. به خاطر داشته باشید که چین یکی از ارزانترین کشورها برای زندگی و تحصیل است و این یکی از دلایل انتخاب این کشور توسط مهاجران برای زندگی است. به عنوان مثال ، اگر به زبان چینی مسلط باشید ، به شما تحصیل رایگان نیز ارائه می شود.

 • مهاجرت کاری به چین

یکی از راه های مهاجرت به چین تجارت و کسب و کار است. به دلیل جمعیت زیاد چین ، مهاجرت کاری کمی دشوار است. برای مهاجرت به چین برای کار ، باید دعوت نامه کاری خود را از یک کارفرما و یا شرکت چینی داشته باشید. افرادی که دارای تخصص های حرفه ای و خاص هستند نتایج خوبی را در این سرزمین به دست می آورند.

قوانین مهاجرتی چین از طریق کار در چین باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد. یکی از قوانین این است که اگر شخصی ۴ سال در شانگهای کار کرده باشد و بیش از 6 ماه در همان شهر زندگی کرده باشد و درآمد وی بیش از ۶۰۰ هزار یوان باشد، همچنین اگر مالیات ۱۲۰،۰۰۰ یوانی را پرداخت کرده باشد و مرتکب هیچ جرمی در هنگام کار در این شهر نشده باشد، می تواند درخواست اقامت دائم کند

گزینه دوم این است که ابتدا از طریق ویزای دانشجویی وارد کشور شوید و پس از اتمام تحصیلات ویزای سرمایه گذاری چین را دریافت کنید. در این روش ، اخذ اقامت دائم بسیار سریع و البته عالی خواهد بود.

گزینه سوم این است که کارفرما برای یک متخصص در یک شرکت معتبر و خاص درخواست جذب نیرو کند، شما می توانید استخدام شوید و به مدت سه سال در این شرکت کار کنید ، از این طریق می توانید اقامت بگیرید.

 • مهاجرت تحصیلی به چین

یکی از دلایل مهاجرت افراد به چین برای تحصیل در چین ، پایین بودن هزینه تحصیل است. در کشورهای دیگر ، آموزش و پرورش باید هزینه های زیادی بپردازد ، بنابراین آمار نشان می دهد که هزینه تحصیل در چین نصف هزینه کشورهای دیگر است.

سیستم های آزمایشگاهی و فنی در دانشگاه های چین بسیار گسترده است و این عمل به شما امکان می دهد تا به نتیجه دلخواه برسید. شایان ذکر است که در این کشور شرایط تحصیل به چندین بخش مختلف تقسیم می شود. مهاجرت به چین از طریق تحصیلات مستلزم آن است که این دانشگاه از شهرت بالایی برخوردار باشد.

دانشگاه های این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که در این میان ۱۹۰ دانشگاه در این کشور توسط سیستم وزارت علوم ایران تأیید شده اند. ایرانیان می توانند در دانشگاههای چین در همه مقاطع تحصیل کنند.

در طول تحصیل می توانید برای اعضای خانواده خود ویزای همراه دریافت کنید و ویزای دانشجویی شما در وضعیت مالتی است و می توانید چندین بار به کشور وارد و خارج شوید. با ویزای دانشجویی چین نمی توانید درخواست اجازه اقامت بدهید ، این روش فقط درصورتی ارائه می شود که ویزای دانشجویی خود را پس از فارغ التحصیلی به ویزای کار تبدیل کنید.

 • مهاجرت شرایط ویژه به چین

مهاجرت به چین از طریق کارآفرینی یکی از بهترین راه های ورود به این کشور برای کسانی است که ایده های ناب دارند اما از نظر اقتصادی با مشکل روبرو هستند. روش کار بدین صورت است که شما طرح کلی ایده خود را ارائه می دهید و البته با توجه به یک توضیح دقیق و کوتاه ، مشخص می کنید که ایده شما جدید است و دارای توجیه اقتصادی است. ورود این کشور برای شما بسیار آسان خواهد بود اگر این قسمت از توضیحات شما توسط دولت چین تأیید شود.

برنامه شما می تواند علمی یا غیر علمی باشد ، اما باید توجیه اقتصادی داشته باشد. اگر این توانایی را داشته باشید ، گرفتن ویزا فقط چند روز طول می کشد. اعتبار ویزای شما بین ۵ تا ۱۰ سال است و بهترین گزینه برای کسانی است که می خواهند به طور دائم بمانند.

به خاطر داشته باشید که اعتبار ویزا به طور کلی به برنامه و پیشرفت شما بستگی دارد. اگر بتوانید درآمد خود را بالا ببرید و سود خوبی در چین کسب کنید ، در مدت زمان کمتری اجازه اقامت دریافت خواهید کرد. هزینه اقامت در چین زیاد نیست.

 • مهاجرت از طریق تولد به چین

مهاجرت به چین از طریق تولد از طریق سیستم خون انجام می شود. این بدان معنی است که کودک باید از والدین چینی متولد شود. بخاطر داشته باشید که اگر یکی از والدین چینی باشد ، فرقی نمی کند کودک در این کشور به دنیا آمده باشد یا خیر. در سال ۲۰۱۵ ، تا به امروز ، یک سری قوانین جدید در مورد مهاجرت به چین از طریق تولد دیده می شود.

این به این معنی است که اگر کودکی در چین متولد شود و والدین وی تابعیت خاصی نداشته باشند ، دولت چین سعی می کند تحت شرایط خاص کار تابعیت چینی را به وی اعطا کند. این رویه براساس قوانین شهروندی است و باید به طور دقیق و صحیح ارزیابی شود. اگر کودک از مادری با تابعیت ناشناخته متولد شود و مادر قبل از تولد فرزند از پدر جدا شود ، اما پدر چینی باشد ، کودک نیز چینی می شود و اگر پدر تابعیت کشور دیگری را داشته باشد، شرایط متفاوت برای تابعیت کودک در نظر گرفته میشود ، اما شانس وی برای تابعیت چین زیاد است.

 • مهاجرت به چین از طریق ازدواج

برای مهاجرت به چین از طریق ازدواج ، ازدواج شما باید در وضعیت واقعی باشد و افراد باید هنگام ازدواج بیش از ۱۸ سال داشته و مجرد باشند. پس از ازدواج ، فرد باید در چین زندگی کند. اگر قصد اقامت دائم در این کشور را دارید این شرایط بسیار مهمی است. شما باید در طول زندگی با یک فرد چینی به زبان چینی صحبت کنید و در صورت عدم پیشرفت مهارت های زبانی نمی توانید به نتیجه دلخواه برسید. به خاطر داشته باشید که افراد باید سه سال با هم زندگی کنند و اگر در این دوره صاحب فرزند شوند ، روال پروسه اقامت در چین برای آنها آسانتر خواهد شد.

یکی دیگر از شرایطی که در مهاجرت به چین از طریق ازدواج مشاهده می شود ، وضعیت مالی شخص چینی است و او باید از نظر درآمد در موقعیتی باشد تا بتواند هزینه های زندگی سه سال اول را تأمین کند. شایان ذکر است که زندگی در چین در شرایط مطلوبی قرار دارد و هزینه های آن ارزان و راحت است و به طور کلی مشکل مالی نخواهید داشت. اگر معلوم شود که ازدواج شما صوری است یا به قصد مهاجرت به چین وارد یک رابطه غیرقانونی شده اید ، شانس خود را برای ماندن در آن کشور برای همیشه از دست خواهید داد.

 • مهاجرت سرمایه گذاری به چین

مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری شامل چندین اصل مهم است. اول از همه ، شما نباید هیچ سابقه کیفری داشته باشید. در نظر بگیرید که داشتن سابقه بد در این مسیر برای شما مشکل ساز خواهد شد. باید سعی کنند  سوابق مالی خوبی داشته باشید. اگر از روش ثبت شرکت استفاده می کنید ، باید نوع شرکت را نیز انتخاب کنید و سعی کنید در حوزه فعالیت شرکت پیش بروید. راه دیگر برای سرمایه گذاری در چین برای کسانی که علاقه مند به مدیریت نیستند ، افزایش نمایندگی و مشارکت با مردم چین است که نیاز به انعقاد قرارداد دقیق و حرفه ای دارند و باید از قوانین مکتوب پیروی کنند.

خرید خانه در چین و اخذ اقامت یکی از روش های موجود در لیست روش های سرمایه گذاری در چین است. به این ترتیب ، موقعیت ملک و منطقه آن مهم است و شما باید بخشی از پول اولیه را پرداخت کنید ، سپس مراحل مهاجرت به چین برای شما راحت تر می شود. راه دیگر برای مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری خرید اوراق مالی است که به نوبه خود روش بسیار خوبی است. ویزای چین از طریق سرمایه گذاری در کمتر از ۳ ماه صادر می شود.

 • مهاجرت توریستی به چین

برای سفر به چین و اخذ ویزای توریستی برای این کشور ابتدا باید از تمام صفحات شناسنامه کپی بگیرید و به دو عکس رنگی ۶ در ۴ بتمام رخ زمینه سفید نیاز دارید. عکس باید بدون عینک گرفته شود. گذرنامه با حداقل ۶ ماه و ۱۰ روز اعتبار داشته باشد.

افراد اگر گذرنامه قبلی داشته باشند ، باید گذرنامه قبلی نیز ارائه شود. اگر قبلاً گذرنامه دریافت کرده اید اما گذرنامه شما گم شده است ، باید این موضوع را به سفارت اعلام کنید ، در غیر این صورت در صورت اطلاع خود سفارت از این موضوع ویزای توریستی شما به مدت ۲ ماه به تعویق می افتد.

برای ورود به این کشور برای اهداف گردشگری باید ویزا بگیرید و بازدید از این کشور بدون ویزا میسر نیست.

اگر نمی خواهید در چین بمانید و کمتر از ۲۴ ساعت در این کشور اقامت دارید و قرار است از طریق چین وارد کشور دیگری شوید ، می توانید از شرایط اقامت بدون ویزا که معمولاً به مدت ۱۵ روز صادر می شود ، استفاده کنید.

داشتن دعوتنامه برای دریافت ویزای توریستی در این کشور می تواند کار شما را بسیار آسان کند. افراد باید کپی بلیط هواپیما و رزرو هتل یا محل اقامت را ارائه دهند.

داشتن مدرکی مبنی بر اینکه قصد بازگشت به کشور خود را دارید ، مانند مدارک شغلی یا تحصیل ، می تواند شانس شما را افزایش دهد.

افرادی که می خواهند ویزای توریستی در این کشور دریافت کنند باید یک ماه قبل درخواست خود را ارائه دهند و مراحل ویزا را دنبال کنند. به طور کلی ، دریافت ویزای توریستی ، در صورت کامل بودن مدارک ، 4 روز کاری است که ممکن است حداکثر 7 روز طول بکشد.

 • مهاجرت از طریق همراه به چین

برای این نوع مهاجرت به چین ، دو روش سرمایه گذاری و همچنین تحصیل در اختیار شما قرار می گیرد. البته همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما در کنار شما هستند و همسر شما برای اولین سال حق کار در چین را نخواهد داشت. فرزندان شما می توانند در این کشور به مدرسه بروند.

به خاطر داشته باشید که ویزای همراه برای چین به طور کلی همزمان صادر نمی شوند. به عنوان مثال ، اگر شخصی ویزای سرمایه گذاری چین را اخذ کرده باشد ، باید ۶ ماه تا یک سال در این کشور زندگی کند و سپس بعد از سپری شدن زمان مذکور به فکر گرفتن ویزای همراه برای همسر و فرزند خود باشد. ویزای همراه این کشور دارای محدودیت های زیادی است که ممکن است نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد.

ساده ترین راه مهاجرت به چین

ما بهترین و آسانترین راه مهاجرت به چین را تحصیل، سرمایه گذاری و کارآفرینی اعلام می کنیم. ممکن است فکر کنید مهاجرت از طریق کار به چین راحت تر است ، اما این گزینه برای چندین سال تغییر کرده است. به خاطر داشته باشید که مهاجرت به چین از طریق کار به دلیل رشد بالای جمعیت در این کشور کمتر اتفاق می افتد و به نوعی شرایط دشواری پیش رو دارد ، چین در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به نیروی کار کمتری نیاز دارد و این سبب شده است که ورود به این کشور از طریق کسب و کار ساده نباشد.

اما با توجه به رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۲۱ ، به نظر می رسد که می توانید سریعتر از سایر روش ها، از طریق ثبت شرکت موفق به مهاجرت و اخذ اقامت شوید. شما می توانید یک سرمایه گذاری مشترک انتخاب کنید و یا یک شرکت تاسیس کنید و همچنین مجاز به ایجاد دفتر نمایندگی خواهید بود. سرمایه گذاری در چین به حداقل سرمایه نیاز دارد. اگر به فکر خرید ملک در این کشور هستید و می خواهید از این طریق سرمایه گذاری کنید ، این برای شما امکان پذیر است اما باید یک سری شرایط را داشته باشید. ثبت شرکت در چین یکی از ساده ترین راه ها برای شماست.

رضایت مهاجرین از چین

رضایت مهاجرین از مهاجرت به چین به چندین شاخص بستگی دارد. ما می دانیم که چین یکی از بزرگترین تولید کنندگان در جهان است ، بنابراین ورود به بخش تولید و کار در این کشور برای شما چندان دشوار نیست .

رضایت شغلی از مهاجرت به چین بیش از ۵۰ درصد است ، واضح است که رضایت شغلی در کشورهایی مانند آلمان و ایتالیا بیش از ۸۰ درصد است ، اما همچنین باید در نظر داشته باشید که هزینه چین نسبت به سایر کشورها کمتر است و این گزینه می تواند برگ کارت برنده محسوب شود. مهاجرت به چین و شرایط زندگی در چین طی سالهای اخیر بهبود یافته است.

میزان رضایتمندی در زمینه بهداشت و درمان از مهاجرت به چین در سال ۲۰۱۷ بیش از ۴۷٪ اعلام شده است و ما در سال ۲۰۱۸ آمار جدیدی در این زمینه دریافت نکرده ایم.

حضور زنان در جامعه بلامانع است و به زنان اهمیت داده می شود. مردم چین مردم بسیار خوبی هستند و در مسیر زندگی خود به شرایط خوبی رسیده اند. شایان ذکر است که میزان رضایت مهاجرتی به چین در بین جوانان بین ۲۵ تا ۳۲ سال در این کشور بیشتر است زیرا دولت پشتیبانی شغلی ایده آل را ارائه داده است که به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

مهاجرپذیری چین

وقتی صحبت از مهاجرت می شود ، به طور کلی دو دسته وجود دارد ، کشورهای مهاجر پذیر و کشورهای مهاجرستیز. چین در لیست کشورهای مهاجر پذیر است اما درصد مهاجرت به این کشور نسبت به سایر کشورهای مهاجرپذیر کمتر است.

به طور کلی ، با توجه به آماری که در سال ۲۰۱۶ دریافت کردیم ، میزان مهاجرت حدود یک هشتم کل جمعیت کشور است ، این آمار در سال ۲۰۱۷ به میزان ۲۲ درصد و در سال ۲۰۱۸ با رشد ۸ درصدی  افزایش یافته است.

اگر هدف مهاجرت مشخص باشد ، چین مکان خوبی برای مهاجرت است. میزان مهاجرت به مناطق شمالی چین از سایر مناطق بیشتر است و همانطور که شواهد نشان می دهد ، شرایط زندگی در این کشور تا حدودی برای ایرانیان فراهم شده است ، اما تفاوت های فرهنگی بسیاری وجود دارد که باید ارزیابی شوند.

در سال ۲۰۱۲ ، چین در لیست ده کشور مهاجرپذیر بخصوص برای ایرانیان قرار داشت و یکی از دلایل این امر وجود مشاغل و سیستم های درآمدزایی در چین است که می تواند بسیار ارزشمند باشد. مهاجرت به چین در گروه سنی ۲۰ تا ۳۲ سال بیشتر دیده می شود. یادگیری زبان چینی یکی از ضروریات زندگی در این کشور است ، بنابراین بدون آن شرایط زندگی دشوار خواهد شد. اقامت در چین به دلیل هزینه پایین بسیار عالی است.

شهرهای مهاجر پذیر چین

از بین تمام شهرهای چین ، پکن بهترین مکان برای تحصیل است. این شهر از امکانات و مزایای تحصیلاتی بسیار بالایی برخوردار است. بیش از 50 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در این شهر وجود دارد و رشته ها و دوره های مختلفی برای افراد در نظر گرفته شده است. پکن پایتخت چین و مرکز سیاسی آن است. افرادی که مهاجرت به چین را نیز از طریق سرمایه گذاری انتخاب کرده اند ، این شهر را گزینه خوبی می دانند. پکن یک گزینه عالی برای مهاجران برای کار ، سرمایه گذاری و تحصیل است. اما از نظر هزینه در موقعیت بالاتری نسبت به شهرهای دیگر قرار دارد.

42٪ از افرادی که به چین مهاجرت کرده اند پکن را برای زندگی انتخاب کرده اند. اقامت در چین برای ایرانیان عالی ​​است.

شانگهای پس از پکن یکی از مهمترین شهرهای چین است. این یک شهر بزرگ و ثروتمند است و از نظر تجاری بسیار ارزشمند است. شهر شانگهای در دلتای رودخانه یانگ تسه واقع شده است. این شهر شلوغ ترین بندر کانتینری جهان را دارد. برای کسانی که مهاجرت به چین را برای تجارت انتخاب کرده اند ورود به بازار کار در این شهر راحت تر است.

گوانگژو یکی دیگر از شهرهای مرکزی چین است که از نظر دانش مالی ، تجارت و حمل و نقل در یک حالت عادی قرار دارد. این شهر از نظر کشاورزی و صنعت دارای رتبه خوبی است. تولید ناخالص داخلی در گوانگژو در حال رشد است و در سال 2018 به میزان 13 درصد رشد داشته است.

اقامت چین

برای اقامت چین می بایست  ابتدا ویزای این کشور را اخذ نمایید و به مدت مشخص ویزای شما تمدید شده باشد . اگر از ویزای سرمایه‌گذاری استفاده نموده اید باید پس از 2 سال اقدام به اخذ اقامت نمایید و در صورتی که از طریق ازدواج به این کشور وارد شده اید بین 3 تا 5 سال زمان نیاز دارد تا بتوانید به اقامت چین دست یابید. افرادی که کارآفرینی را انتخاب کرده اند عموماً می‌توانند در زمان کمتری به اقامت این کشور امیدوار باشند.

اخذ پاسپورت چین

برای گرفتن گذرنامه چینی راه دشواری در پیش دارید و ابتدا باید تمام قوانین مربوط به ویزا و اقامت موقت و دائم را بدانید. یک نکته مهم را در نظر بگیرید که برای گرفتن پاسپورت در این کشور باید چینی بلد باشید. شانس شما برای گذر از این کشور بدون تسلط بر زبان چینی ممکن است کمتر از یک درصد باشد.

سبک زندگی شما نیز ارزیابی خواهد شد و مشخص خواهد شد که در طول زندگی در چین چند بار کشور را ترک کرده اید و آیا به طور مداوم زندگی کرده اید یا خیر. عدم ارتکاب جرم موضوع دیگری است که می توان در گرفتن گذرنامه در این کشور تاثیر گذار خواهد بود.

مشاوره

اعتماد شما اعتبار ماست کافیست با مشاوران ما در تماس باشید تا در بهترین شرایط و زمان، امکان مهاجرت شما را  به این کشور فراهم سازند.