مشاوره :

021-88451452

ویزای مالزی

آنچه در این مقاله میخوانید

فدراسیون مالزی رسماً به یک کشور آسیای جنوب شرقی تبدیل شده و پایتخت آن کوالالامپور است. مالزی از گروه های مالزیایی ، چینی ، هندی و بومی تشکیل شده است و دارای میراث فرهنگی غنی است ، از جشنواره ها و غذاهای سالانه گرفته تا معماری سنتی و صنایع دستی روستایی. این سرزمین همچنین دارای زیبایی طبیعی شگفت انگیز است ، از جمله سواحل زیبا و قدیمی ترین جنگل های بارانی گرمسیری جهان ، که اکثر آنها بسیار مناسب هستند. پارکهای ملی مالزی برای پیاده روی و تماشای حیات وحش و گاهی برای کاوش در غارها و قایق سواری عالی هستند. مالزی کشوری با فرهنگ غنی و مدرن است ، با وجود فناوری پیشرفته ، می تواند زیبایی فرهنگ بومی خود را حفظ کند ، که به این کشور مسلمان و دوستدار گردشگران جذابیت خاصی می بخشد. فرهنگ مالزی ترکیبی از فرهنگ های مالایی ، هندی ، چینی ، عربی ، اروپایی و دیگر فرهنگ ها است و به دلیل چشم انداز طبیعی بسیار منحصر به فرد خود مشهور است. البته آثار تاریخی و فرهنگی مالزی مانند مساجد ، کلیساها و معابد نیز در جذب گردشگر بسیار م effectiveثر است ، به ویژه هنگام سفر از طریق مالزی. ویزای توریستی مالزی در فرودگاه برای ایرانیان صادر می شود ، بدین معنا که پس از پیاده شدن ایرانیان در هواپیما در یکی از فرودگاه های مالزی ، به بندر ویزای مالزی رفته و ویزای توریستی مالزی را در گذرنامه خود ثبت می کنند.

مطالبی که در این مقاله خواهید خواند

  • درباره ویزای مالزی
  • انواع ویزای مالزی
  • اسناد موردنیاز برای اخذ ویزای مالزی
  • مراحل درخواست ویزا در مالزی
  • هزینه اخذ ویزای مالزی
  • مشاوره اخذ ویزا
  • مشاوره

درباره ویزای مالزی

ویزای مالزی برای اتباع خارجی که مایل به ورود به مالزی هستند و شهروندان کشورهای بدون ویزا صادر می شود. ویزای مالزی فقط به دارنده اجازه می دهد تا به مالزی سفر کند ، جایی که در بدو ورود مشمول کنترل مرزی می شوند. این بدان معناست که ویزا تضمین کاملی نیست که بتوانید برای هر مقصدی در مالزی اقامت داشته باشید. افسر مهاجرت در محل ورود تصمیم می گیرد که آیا می توانید وارد مالزی شوید یا خیر. ویزای مالزی تأییدی است در گذرنامه شما که می گوید اجازه دارید در این کشور بمانید و برای چه مدت. حتی اگر نیازی به اخذ ویزای مالزی قبل از سفر ندارید ، باز هم پاسپورت خود را دریافت کرده و تحت ورود بازرسی مهاجرت قرار خواهید گرفت.

به همین ترتیب ، ویزای مالزی فقط یک نیاز قبل از ورود است. ایرانیانی که قصد سفر به مالزی را دارند می توانند با سفر به این کشور برای دریافت ویزا اقدام کنند. روند اخذ ویزای توریستی به این صورت است که پس از ورود به مالزی و پیاده شدن از فرودگاه ، به دروازه ویزای مالزی رفته و گذرنامه خود را نشان می دهید. پس از ثبت شماره گذرنامه و بررسی عدم حضور شما در لیست سیاه ورود به مالزی ، افسر ویزای مالزی دستگاه تشخیص عنبیه را آماده می کند تا بتوانید ویزای مالزی خود را به صورت بیومتریک با قراردادن صورت در مقابل این دستگاه ثبت کنید. البته قبل یا بعد از این مرحله باید اثر انگشت خود را نیز ثبت کنید. ایرانیانی که مایل به دریافت ویزای توریستی مالزی هستند باید در نظر داشته باشند که این ویزا به مدت 2 هفته معتبر است و متقاضیان می توانند بدون ارائه گذرنامه به سفارت مالزی آن را دریافت کنند. متقاضیان ویزای توریستی مالزی باید بلیط برگشت به مالزی داشته باشند و گذرنامه ای حداقل 6 ماه معتبر داشته باشند.

انواع ویزای مالزی

دولت مالزی انواع مختلف ویزا را برای اتباع خارجی صادر می کند:

    ویزای موبایل

    ویزای همسر

    ویزای کار موقت

    ویزای دانشجویی

    ویزای کاری و تجاری

    ویزای یکبار ورود

    ویزای چندبار ورود

    ویزای ترانزیت (ترانزیت)

    ویزای کار (ویزای حرفه ای)

    ویزای بازدید (توریستی – گردشگری)

ویزای تک ورودی

ویزای یکبار ورود برای خارجیانی صادر می شود که برای ورود به مالزی به ویزا نیاز دارند ، عمدتا برای بازدیدهای اجتماعی. مدت اعتبار ویزای یکبار ورود معمولاً سه (3) ماه از تاریخ صدور ویزای یکبار ورود است.

ویزای چند بار ورود

ویزای چندگانه برای خارجیانی صادر می شود که برای ورود به مالزی به ویزا نیاز دارند ، عمدتا تجاری یا دولتی. مدت اعتبار ویزای چند بار ورود معمولا سه (3) ماه تا دوازده (12) ماه از تاریخ صدور است.

شهروندان هند و جمهوری خلق چین که مایلند برای بازدیدهای اجتماعی وارد مالزی شوند واجد شرایط درخواست ویزای چند بار ورود هستند. مدت اعتبار ویزای ورود چند ساله (یک) سال است. هر ورود محدود به 30 روز است و مدت اقامت قابل تمدید نیست.

شرایط ویزای چندبار ورود

    متقاضیان باید مدرکی مبنی بر بودجه کافی برای اقامت در مالزی نشان دهند

    متقاضی باید بلیط برگشت معتبر و تأیید شده داشته باشد

    گروه های تور مجاز به درخواست ویزای چند بار ورود نیستند.

ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت برای خارجیانی صادر می شود که برای ورود به مالزی و انتقال به کشورهای دیگر نیاز به ویزا دارند. شهروندان خارجی در طول دوره ترانزیت نیازی به ویزای ترانزیت ندارند و نیازی به خروج از فرودگاه و انجام همان پرواز برای ادامه مقصد بعدی ندارند.

حمل و نقل بدون روادید (TWOV)

ترانزیت بدون روادید (TWOV) فقط برای سفر از طریق مالزی قابل استفاده است-حداکثر 120 ساعت در مالزی بمانید-با این حال ، ترانزیت بدون ویزا (TWOV) فقط برای اداره مهاجرت مالزی اعمال می شود.

مراحل اخذ ویزای کار مالزی چیست؟

انواع ویزای کار مالزی که توسط دولت مالزی برای خارجی ها صادر می شود عبارتند از: ویزای کار (حداقل مدت 2 سال) ، ویزای کار موقت (مدت زمان کار کمتر از 2 سال) و ویزای تجاری حرفه ای (حداکثر مدت 6 ماه). کارکنان و خانواده های آنها در مالزی که هنوز ویزای کار مالزی را دریافت نکرده اند می توانند با ویزای توریستی وارد این کشور شوند و سپس مجوز کار دریافت کنند. از آنجا که مالزی مقررات سختگیرانه ای در مورد کارگران غیرقانونی دارد ، توصیه می شود قبل از صدور ویزای کار مالزی کار خود را شروع نکنند. اگر اعضای خانواده دارنده مجوز کار بخواهند در مالزی کار کنند ، باید مجوز کار دریافت کنند.

نحوه اخذ ویزای کار مالزی

کارفرمای شما باید از طرف شما برای اجازه کار در مالزی اقدام کند. آنها باید درخواست خود را به اداره مهاجرت مالزی ارسال کنند. پس از تأیید اداره مهاجرت ، می توانید به مالزی بروید یا در صورت داشتن ویزا به اداره مهاجرت مالزی مراجعه کنید.

ارائه درخواست برای پذیرش موقعیت شغلی مهاجران یا درخواست تأیید سهمیه

کارفرمای شما قبل از پذیرش مهاجران و اتباع خارجی برای تجارت شما باید ابتدا به کمیسیون مهاجرت (EC) یا مقامات مربوطه مراجعه کند. دولت مالزی آژانس های زیر را به عنوان مسئول وضعیت اشتغال مهاجران تعیین کرده است:

    اداره توسعه صنعتی مالزی (MIDA) مسئول صنایع تولیدی و خدماتی است.

    شرکت توسعه چند رسانه ای (MDeC) در زمینه فنی.

    بخش های مالی ، بیمه و بانکی بانک مالزی (NM).

    بخش بیوتکنولوژی شرکت بیوتکنولوژی مالزی (iotechCorp-C).

    کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SC) بخش اوراق بهادار و بازارهای مالی.

    کمیسیون مهاجرت (EC) مسئول بخشهایی غیر از بخشهای فوق می باشد.

اگر می خواهند ویزای کار مالزی را در قالب ویزای کار موقت به شما اعطا کنند ، کارفرمای شما باید برای تأیید سهمیه درخواست دهد. مرکز تأیید محلی وزارت امور خارجه مسئول صدور مجوزهای سهمیه است. اگر یکی از این آژانس ها شغل یا سهمیه مهاجرت را تأیید کند ، کارفرمای شما باید برای دریافت ویزای کار مالزی به اداره مهاجرت مالزی مراجعه کند.

تأیید مجوز کار در مالزی

قبل از ورود به مالزی ، درخواست مجوز کار شما باید توسط اداره مهاجرت مالزی تأیید شود. در صورت تأیید درخواست شما ، نامه ای مبنی بر تأیید مجوز کار خود در مالزی دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد به مالزی سفر کنید. این جایی است که بسته به ملیت شما روند تغییر می کند. اگر نامه تأییدیه ای برای کار در مالزی دریافت کرده اید ، باید ویزای ورود به مالزی را از نزدیکترین دفتر نمایندگی (سفارت ، کنسولگری) دریافت کنید.

برای ویزای کار مالزی اقدام کنید

اتباع خارجی که به دنبال ویزای کار مالزی هستند باید برای ورود به این کشور به سفارت یا کنسولگری مالزی مراجعه کنند. این ویزای مالزی به این معنی است که متقاضی قبل از رفتن به سفارت یا کنسولگری ، ویزای کار مالزی مورد تایید خود را از اداره مهاجرت مالزی دریافت کرده است. از سوی دیگر ، ویزای بدون مراجع ویزای توریستی است و توسط خود سفارت کنسولگری بدون نیاز به تأیید وزارت مهاجرت صادر می شود. اگر مقیم ویزا نیستید ، می توانید با نامه تأیید ویزا به مالزی سفر کنید.

اخذ ویزای کار مالزی

به محض ورود به مالزی ، باید گذرنامه خود را تحویل داده و هزینه گذرنامه را در اداره مهاجرت مالزی پرداخت کنید. آنها به درخواست شما رسیدگی می کنند. سپس به شما اجازه کار و ویزای کار مالزی را می دهند. می توانید شروع به کار کنید.

هزینه اخذ ویزای کار مالزی

هزینه دریافت ویزای کار مالزی برای هر نوع ویزای کار ، اشتغال موقت و ویزیت حرفه ای متفاوت است. برای موقعیت شغلی اصلی (تأیید MIDA) هزینه اخذ ویزای کار مالزی 30،000 RM و برای موقعیت شغلی مدیریتی ، ارشد ، متوسط ​​، حرفه ای و فنی سالانه 200،000 RM است. هیچگونه مالیاتی برای پردازش و پذیرش این نوع ویزای کار مالزی دریافت نمی شود. هزینه دریافت ویزای کار مالزی برای ویزای کار موقت و ویزیت حرفه ای 50.00 روپیه است. هزینه سفر به مالزی برای هر موقعیت شغلی برای هر نوع ویزای کار مالزی 500.00 روپیه است.

انواع ویزای کار مالزی کدامند؟

انواع ویزای کار مالزی که توسط دولت مالزی برای خارجیان صادر می شود عبارتند از:

  • ویزای کار

ویزای اشتغال مالزی برای خارجیانی صادر می شود که دارای پست های فنی یا مدیریتی عالی در شرکت های مالزی هستند. قبل از اخذ ویزای کار ، کارفرمای شما در مالزی باید تأیید اشتغال را از کمیسیون مهاجرت یا آژانس نظارتی مربوطه دریافت کند. این نوع ویزای کار مالزی را می توان با توجه به نوع کار یا ساعات کاری 1 تا 5 سال صادر و تمدید کرد.

  • ویزای کار موقت

ویزای کار موقت مالزی با دوره کاری حداکثر دو سال برای دو دسته زیر صادر می شود:

    ویزای اشتغال موقت برای کارگران خارجی به اتباع خارجی اجازه می دهد تا در دسته های زیر کار کنند: صنایع ساختمان ، کشاورزی و خدمات. علاوه بر این ، فقط شهروندان کشورهای مورد تأیید می توانند چنین ویزایی را دریافت کنند.

    ویزای دستیار مشاغل موقت (FDH) فقط برای کارگران زن از کشورهای مورد تأیید صادر می شود. اگر کارفرما فرزندان خردسال یا پدربزرگ و مادربزرگ داشته باشد ، کارگر خارجی در خانه کارفرمای خود کار می کند.

  • ویزای تجاری حرفه ای

ویزای تجاری مالزی برای خارجیانی صادر می شود که مایل به کار موقت در مالزی (حداکثر 12 ماه) هستند و در شرکت های خارجی مشغول به کار هستند.

شرایط و ضوابط اخذ ویزای کار مالزی

برای اخذ ویزای کار مالزی ، گذرنامه باید حداقل 18 ماه اعتبار داشته باشد. خارجیانی که برای کار به مالزی می آیند باید حداقل 27 سال سن داشته باشند (به جز دپارتمان های فناوری اطلاعات ، حداقل سن لازم 23 سال است). مدت زمان صدور ویزای کار مالزی معمولاً 6 ماه تا 5 سال است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در مالزی

شرایط اخذ ویزای کار مالزی بستگی به نوع مدارک مورد نیاز دارد:

    برای ویزای کار: باید مدرک و تجربه کاری مرتبط با موقعیتی که در آن کار خواهید کرد ، داشته باشید. حقوق ماهانه باید حداقل 3000 روپیه در ماه باشد و برای برخی مشاغل ، 10 هزار روپیه در ماه است.

    برای ویزای کار موقت: بسته به ملیت و سن شما ، باید شرایط خاصی را رعایت کنید. به عنوان مثال ، شما باید بین 18 تا 45 سال سن داشته باشید و مورد تأیید کشورهای خاصی قرار بگیرید. علاوه بر این ، به عنوان یک یاور داخلی ، شما باید یک زن بین 21 تا 45 سال باشید. TEP هیچگونه صلاحیت خاصی برای در نظر گرفتن مهارت بالا ندارد.

    داشتن ویزای تجاری حرفه ای: شما فقط می توانید برای مدتی در مالزی کار کنید و باید در یک سازمان غیر مالزی کار کنید. بنابراین ، کسانی که واجد شرایط کار تحت این نوع مجوز کار هستند ، شامل هنرمندان خارجی ، کارگردانان ، بازیگران و فیلمسازان ، کارکنان مذهبی ، کارمندان دولت ، کارآموزان ، مدرسین مهمان یا داوطلبان است.

کار مورد نیاز در مالزی منجر به ویزای سریع کار می شود.

برای دریافت سریعتر ویزای کار مالزی برای دریافت مجوز کار 2 ساله Labuan ، می توانید از شرکتهای مهاجرتی معتبر در این کشور و سایر کشورها استفاده کنید. برای انجام این کار ، شما نیاز به راه اندازی یک شرکت خارجی با کمترین سرمایه پرداخت شده برای انجام تجارت بین المللی خود در مالزی ، بدون هیچ گونه زحمتی برای اخذ مجوزهای کسب و کار برای اکثر شرکتها ، و بدون نیاز به راه اندازی یک دفتر برای فعالیت دارید! مدت زمان پردازش از ثبت شرکت تا تأیید نهایی ویزای گذرنامه 60 تا 90 روز است. مالیات بر درآمد شرکت ها تنها 3 درصد است.

کشورهای واجد شرایط حمل و نقل بدون ویزا:

شبه قاره هند ، سریلانکا ، هند ، پاکستان ، بنگلادش

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای مالزی

درخواست ویزا بدون گواهی

مدارک مورد نیاز برای استفاده از ویزا بدون گواهی (مجوز ویزا که توسط کمیسیون عالی مالزی صادر شده است):

    اصل گذرنامه

    دو (2) عکس از گذرنامه متقاضی

    دو (2) نسخه از فرم درخواست ویزا (فرم 47)

    دو (2) عکس به اندازه گذرنامه از متقاضی

    نسخه اصلی و 2 (دو) فتوکپی بلیط (بلیط تایید شده و برگشتی)

    حساب بانکی / چک مسافری

    دعوت نامه (در صورت وجود)

    پرداخت هزینه ویزا.

ویزای بدون ویزا برای ویزیت اجتماعی مورد نیاز است.

برای دریافت ویزا با گواهی اقدام کنید

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا از مرجع (ویزا توسط وزارت مهاجرت مالزی / سایر سازمانهای مرجع پس از ارائه درخواست تأیید می شود).

    نامه اولیه مجوز از مهاجرت مالزی / سایر سازمانهای مرجع.

    اصل گذرنامه

    دو (2) عکس از گذرنامه متقاضی

    دو (2) فتوکپی فرم درخواست ویزا (فرم 47)

    دو (2) عکس اندازه گذرنامه از متقاضی

    اصل و 2 (دو) بلیط هواپیما.

    پرداخت هزینه ویزا.

ویزای توصیه ای برای دانشجویان ، افراد جویای کار ، وابسته و متخصصانی که از کشور دیدن می کنند ، الزامی است.

مدارک اضافی مورد نیاز است

در صورت اشتغال

    قرارداد اجاره

    صورت حساب بانکی در 6 ماه گذشته.

    گواهی کارفرما در مورد عدم اعتراض

    فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد یا صورت مالیات بر درآمد از منبع دستمزد خودداری می شود.

در صورت اشتغال آزاد

    کپی مجوز کسب و کار شما.

    صورت حساب بانکی شرکت در 6 ماه گذشته.

    اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR)

اگر دانش آموزی

    تایید ثبت نام

    نامه تأییدیه از مدرسه یا دانشگاه

در صورت بازنشستگی

    صورت حساب بازنشستگی برای 6 ماه گذشته.

در صورت استفاده

    درآمد منظم از تأیید دارایی در 6 ماه گذشته

فرم درخواست امضا شده باید همراه سایر اسناد اجباری ذکر شده در بالا باشد و باید شخصاً به سفارت / کنسولگری یا دفتر نمایندگی آن در کشور شما تحویل داده شود.

علاوه بر اسناد عمومی مورد نیاز ، بسته به هدف درخواست ویزای مالزی ، باید اسناد اضافی دیگری نیز وجود داشته باشد.

لیست اسناد اضافی مورد نیاز برای اکثر برنامه های ویزای مالزی

ویزای توریستی / توریستی مالزی

    دعوت از طرف خانواده یا دوستان خود در مالزی با آدرس و شماره تلفن – در صورت لزوم –

    صورت حساب بانکی در 6 ماه گذشته

    کپی گذرنامه

ویزای مالزی برای اهداف تجاری

    دعوت نامه شرکت مالزی که از آن دیدن خواهید کرد و آدرس دقیق آن به همراه تاریخ بازدید شما.

    گواهی از کارفرمای شما که می گوید / به شما اجازه می دهد تا به محل کار بروید.

    در صورت وجود رابطه تجاری قبلی بین دو شرکت ، باید مدرکی از چنین رویدادی ارائه شود.

    صورت حساب بانک تجاری در 6 ماه گذشته

    تفاهم نامه و اساسنامه در نسخه معتبر اصلی (ثبت شده در شرکت های خاص) ، مجوز تجاری (تمدید اولین صادر شده و در حال حاضر ارائه شده) ، اسناد مالکیت / مشارکت

    بسته به هزینه های متقاضی در مدت اقامت وی ​​در منطقه شنگن ، کارفرما یا شرکت شریک باید یک نامه کاور یا دعوت نامه ارائه دهند.

ویزای مالزی برای اهداف پزشکی

    گزارش پزشکی محلی

    تأیید پزشکی از بیمارستان یا پزشک در مالزی ، تأیید تاریخ ملاقات و وضعیت پزشکی شما

    رسید پرداخت پزشکی

ویزای مالزی برای اهداف فرهنگی ، ورزشی ، فیلمبرداری یا مذهبی

    دعوت از مقامات ذکر شده با جزئیات مربوط به ماهیت رویدادها یا فعالیتها

    هدف از بازدید

    پوشش هزینه

    نام متقاضیان (اعضای خدمه)

    زمان اقامت

    برنامه سفر

ویزای مالزی برای اعضای هیئت های رسمی

    نسخه دعوتنامه رسمی

    هویت متقاضی

    هدف سفر (گفتگوها ، جلسات ، رویدادهای سازمان های بین دولتی ، مشاوره)

    زمان اقامت

    خانه

ویزای دانشجویی مالزی برای تحصیل ، تحصیل ، تحقیق یا سایر اهداف کارآموزی

    گواهی ثبت نام که به شما امکان می دهد در دوره ها شرکت کنید.

    گواهی پایان دوره یا دوره های گذرانده شده.

    تامین مالی

ویزای مالزی برای همسر یک شهروند مالزیایی

    اثبات تابعیت مالزی (کارت شناسایی یا کارت کنسولی یا تأیید تابعیت مالزی یا دستور تابعیت)

    گواهی ازدواج مالزی

    کتاب سوابق خانوادگی مالزی

ویزای ترانزیت فرودگاهی مالزی

    ویزا یا سایر انواع مجوز ورود در کشور ترانزیت

    ویزای معتبر خود را برای مقصد نهایی خود کپی کنید

ویزای جزئی مالزی

    اثبات درآمد عادی والدین (قرارداد کار یا صورت حساب بانکی یا مجوز تجارت با درآمد ماهانه مشخص شده)

    مجوز سفر محرمانه والدین (فرم رضایت نامه سفر والدین)

    اگر یکی از والدین در کشور دیگری زندگی می کند ، یک سند مسافرتی همراه با اسناد رسمی صادر کنید

هنگام درخواست در سفارت/کنسولگری مالزی در کشور خود ، سرپرستان یا والدین باید فرزندان خردسال خود را همراهی کنند.

مراحل درخواست ویزای مالزی

برای درخواست ویزای مالزی باید مراحل زیر را طی کنید:

    یک دفتر نمایندگی در مالزی پیدا کنید.

    فرم درخواست را بارگیری کنید

    فایل سند را تکمیل کنید.

    درخواست را با فایل ارسال کنید.

    در انتظار پردازش.

نمایندگی خود را در مالزی پیدا کنید.

شما باید بررسی کنید که آیا کشور/منطقه شما دارای دفتر نمایندگی ، کنسولگری یا سفارتخانه یا مرکز درخواست ویزا در مالزی است.

فرم درخواست را بارگیری کنید.

قبل از ارائه درخواست ویزای مالزی ، باید فرم درخواست ویزای مالزی را از وب سایت اداره مهاجرت مالزی بارگیری کرده و به صورت الکترونیکی پر کنید. شما باید بتوانید از رایانه و Adobe Reader استفاده کنید. پس از تکمیل فرم درخواست ، باید دو نسخه را چاپ کرده و آنها را امضا کنید.

فایل مستندات را تکمیل کنید.

هنگام ارائه درخواست ویزای مالزی ، باید اسناد درخواست را با توجه به نوع ویزا پر کنید.

درخواست را به همراه پرونده ارسال کنید.

شما باید یک کپی از درخواست ویزای مالزی خود را به همراه گذرنامه اصلی و مدارک مورد نیاز خود را به دفتر نمایندگی مالزی/دفتر درخواست ویزا ارسال کنید. بسته به کشور/منطقه شما ، می توانید درخواست را به صورت حضوری یا از طریق پست ارسال کنید.

    باید عکس شخصی خود را به فرم درخواست ضمیمه کنید که باید دارای شرایط عکس ویزای مالزی باشد.

    باید هزینه درخواست ویزای مالزی را بپردازید.

    در انتظار پردازش.

    بسته به کشور و منطقه ای که متقاضی آن هستید ، ممکن است بتوانید روند درخواست خود را بصورت آنلاین پیگیری کنید.

    در صورت تأیید درخواست ویزای مالزی ، باید گذرنامه خود را با ویزای ذکر شده بازیابی کنید. سپس به شما اجازه سفر به مالزی داده می شود.

زمان رسیدگی به درخواست ویزای مالزی

زمان پردازش ویزای مالزی بستگی به کشور شما و نحوه درخواست و اینکه آیا همه مدارک لازم را دارید یا خیر دارد.

    در صورت درخواست آنلاین (eVisa) ، این فرایند بیش از 100 ساعت طول نمی کشد ، یعنی چهار روز

    اگر می خواهید از طریق eNTRI درخواست دهید ، ویزای شما باید ظرف 48 تا 72 ساعت پردازش شود.

    اگر به صورت دستی درخواست می کنید ، زمان پردازش دفتر مسئول رسیدگی به درخواست شما بستگی دارد. با این حال ، در بیشتر موارد ، ویزای مالزی ظرف 78 روز کاری پردازش می شود.

آیا می توانم در مالزی ویزا بگیرم؟

اگر شهروند هند یا چین هستید ، در صورت برآورده شدن شرایط زیر ، واجد شرایط دریافت ویزا در مالزی (حداکثر 7 روز معتبر) هستید.

    مستقیماً از اندونزی ، سنگاپور یا تایلند سفر کنید.

    شما دارای ویزای معتبر یکی از آن کشورها هستید.

    حداقل 1000 دلار برای هر نفر و بلیط پرواز برگشت دارید.

چند بار می توانم با ویزا وارد مالزی شوم؟

بسته به تعداد ورودی ها ، دولت مالزی این نوع ویزا را صادر می کند.

    ویزای یکبار ورود مالزی که حداکثر تا سه ماه از تاریخ صدور آن معتبر است و به دارنده اجازه می دهد تنها یک بار به مالزی سفر کند. این نوع ویزا معمولاً برای اهداف اجتماعی / توریستی است.

    ویزای چندگانه ورود به مالزی که می تواند به مدت سه تا دوازده ماه از تاریخ صدور اعتبار داشته باشد. همانطور که از نامش مشخص است ، دارنده آن می تواند چندین بار هنگام تأیید ویزا وارد مالزی شود. این نوع ویزای مالزی عموماً برای اهداف دولتی یا تجاری صادر می شود. با این حال ، شما نمی توانید بیش از 30 روز در هر ورودی بمانید.

چگونه می توان ویزای ورود به مالزی را تمدید کرد؟

ویزای یکبار ورود مالزی فقط تا 30 روز معتبر است و قابل تمدید نیست. نمی توانید یک بازدید اجتماعی را از دست بدهید. اگر می خواهید بیشتر از زمان صدور گذرنامه در مالزی بمانید ، باید کشور را ترک کنید و برای دریافت ویزا / گذرنامه مناسب مالزی اقدام کنید.

با این حال ، تمدید ملاقات اجتماعی در موارد فوق العاده امکان پذیر است و تنها پس از بررسی پرونده مجاز خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر بیمار می شوید ، تصادف جدی می کنید یا در کشور خود موقعیتی دارید (مانند جنگ) ، ممکن است در خطر بازگشت باشید. در چنین حالتی ، باید مدرکی را برای ادعای خود ارائه دهید و بلیط برگشت تأیید شده را به کشور خود نشان دهید.

آیا قبل از رفتن به مالزی باید ویزا بگیرم؟

اگر از کشوری هستید که از ویزای مالزی معاف نیست ، قبل از سفر باید ویزای مالزی را دریافت کنید. با این حال ، چندین کشور وجود دارد که می توانند برای مدت معینی در مالزی بدون ویزای خاص اقامت داشته باشند. با این حال ، اگر اجازه دارید برای مدت طولانی تری بدون ویزا سفر کنید ، باید برای ویزا اقدام کنید.

به عنوان مثال ، اگر شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا ایالات متحده هستید ، اگر قصد دارید حداکثر 90 روز در مالزی اقامت داشته باشید ، نیازی به ویزا ندارید. با این حال ، اگر قصد اقامت بیش از 90 روز را دارید ، باید برای ویزای مالزی یا گذرنامه سفر (کار ، تحصیل ، اتحاد مجدد خانواده و غیره) اقدام کنید.

چه زمانی برای ویزای مالزی اقدام کنیم؟

می توانید حداکثر تا یک ماه قبل از تاریخی که قصد سفر دارید ، برای ویزای مالزی اقدام کنید.

چه کسانی می توانند به صورت آنلاین برای ویزای مالزی اقدام کنند؟

تنها در صورتی می توانید برای ویزای مالزی اقدام کنید که شهروند کشورهای زیر هستید.

بنگلادش ، بوتان ، چین ، هند ، مونته نگرو ، میانمار ، نپال ، پاکستان ، صربستان ، سریلانکا

علاوه بر این ، شهروندان هندی و چینی واجد شرایط دریافت eNTRI (پرونده الکترونیکی سفر و اطلاعات) هستند.

 آدرس و اطلاعات سفارت مالزی در تهران

قبل از مراجعه به سفارت مالزی در تهران حتماً با سفارت تماس بگیرید و در مورد لیست مدارک موردنیاز را و همچنین روزی که می‌خواهید مراجعه کنید اطمینان کامل حاصل کنید. تلفنی بپرسید که سفارت تعطیل هست یا خیر. گاهی اوقات ممکن از در مدارک موردنیاز تغییراتی ایجاد شود که ما از آن بی‌اطلاع باشیم. ممکن است نامه تأمین مالی هم نخواهند از شما لذا در این مورد هم حتماً بپرسید. 

 آدرس: شهرک قدس، فاز ۴، بلوار ایوانک، خیابان زرافشان، کوچه دوم، شماره ۲۵

 سایت:  وب‌سایت سفارت مالزی در ایران

 تلفن: ۸۸۰۷۲۴۴۴-۰۲۱

 ساعت کاری: یک‌شنبه تا پنج‌شنبه ۹ تا ۱۲

مشاوره

اعتماد شما اعتبار ماست کافیست با مشاوران ما در تماس باشید تا در بهترین شرایط و زمان، امکان مهاجرت شما را در این کشور فراهم سازند.