مشاوره :

021-88451452

کار در چین

آنچه در این مقاله میخوانید

کار در چین همراه با رشد و پیشرفت اقتصادی این کشور بر کمتر کسی در دنیا پوشیده است ، هم اکنون چین بزرگترین صادرکننده و دومین وارد کننده کالا در جهان است ، از این رو افراد زیادی بخاطر بازار کار و فرصت های شغلی متعدد از سراسر جهان بخصوص کشورهای آسیایی به آن مهاجرت می کنند ، بسیاری چین را به عنوان یک ابر قدرت بالقوه می شناسند که در تمامی سازمان های مهم جهانی نقش اساسی را ایفا می کند.

مطالبی که در این مقاله خواهید خواند

 • کار در چین
 • چین کشوری با رشد عجیب است
 • قوانین کار چین و قراردادهای کاری
 • ساعات کار در چین
 • مشاغل مورد نیاز چین
 • موسسات کاریابی در چین
 • کار در شرکتهای خارجی چینی
 • حداقل دستمزد در چین
 • حداقل دستمزد در چین با توجه به درجه
 • کار در چین از طریق ادامه تحصیل
 • سایت های کاریابی در چین
 • نرخ بیکاری در چین
 • ·        10 شغل پردرآمد در چین
 • بهترین شهرهای چین برای کار
 • مدارک ویزای کار چین
 • مدارک اضافی مورد نیاز برای ویزای کار چین
 • مراحل صدور ویزای کار چین
 • مزایای کار در چین
 • مشاوره جهت کار در چین

کار در چین

یکی از مهمترین زمینه های فعالیتی که در آن چین اکنون یکی از اولین های جهان است ، حوزه فناوری است و بسیاری از برنامه های مهم دنیا در این کشور ایجاد و در سراسر جهان توسعه یافته است ، اما با وجود همه این مزایا ، آنها در این کشور کار می کنند به عنوان یک کشور ، چین خطرات خود را دارد و تنها با آگاهی از آنها می توانید مهاجرت موفقی را تجربه کنید.

به عنوان یک تازه وارد به این کشور ، شما باید قوانین و شرایط کار را به خوبی بشناسید و همچنین بدانید که در کدام زمینه کاری فرصت های بیشتری برای پیشرفت وجود دارد ، در این مقاله با ما همراه باشید تا با مهمترین شرایط کاری در این کشور آشنا شوید.

چین کشوری با رشد عجیب است

چین یکی از معدود کشورهای جهان است که رشد اقتصادی بی سابقه ای را تجربه کرده است و با 1.47 میلیارد نفر جمعیت به دومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شده است. تولید و صادرات آن بسیار زیاد است. گفته می شود که همه سرمایه گذاری های کوچک و بزرگ در این کشور موفق است و متقاضیان در این زمینه ناامید نمی شوند.

تعداد شرکت های خارجی ثبت شده در چین اکنون به رکورد جدیدی رسیده است و برای اولین بار از ایالات متحده پیشی گرفته است. با این حال ، رشد در بخش خصوصی بسیار قوی بوده و طی چهار سال گذشته بیش از 10 برابر افزایش یافته است و همچنین توانسته است شعب خود را در سایر کشورها افتتاح کند.

شرکت های جهانی مانند اپل ، تسلا و مایکروسافت شرکت های بزرگی در چین دارند و بیشتر مشاغل خود را در آن کشور انجام می دهند. او اهداف کلیدی را برای شهروندان و مهاجران تعیین کرد که البته هنوز به طور کامل محقق نشده است و اشکالات قابل توجهی نیز وجود دارد.

قوانین کار چین و قراردادهای کاری

چین دارای یک چارچوب قانونی محکم است که حقوق و تعهدات کارفرمایان و کارگران را روشن می کند ، روابط کار پایدار و هماهنگ است و حقوق و منافع مشروع کارگران محفوظ است.

این قوانین شامل مفاد واضحی در مورد قراردادهای کار ، ساعات کار ، دستمزد ، مدت قرارداد ، شرح شغل ، استراحت و تعطیلات ، بیمه ، حفاظت از ایمنی شغلی ، مزایا و زمان پایان کار است و کارفرمایان را ملزم می کند که از ابتدا با همه کارکنان قرارداد قانونی امضا کنند.

در همه قراردادها ، کارفرمایان باید قوانینی را تدوین کنند تا کارگران از شرایط و حقوق خود راضی بوده و تعهدات خود را به طور کامل انجام دهند و در صورت لزوم اقدامات ایمنی را انجام دهند.

قراردادهای کار در چین را می توان به سه دسته زیر تقسیم کرد:

 • قرارداد موقت: زمان اتمام کار با کارفرما و کارگر.
 • قرارداد کار مداوم: کارفرما و کارمند به طور واضح در مورد زمان اتمام توافق نکرده اند و در صورت لزوم می توان آن را تمدید کرد.
 • قرارداد با مدت معین: کارفرما و کارگر توافق می کنند که کار را در مدت زمان مشخص به پایان برسانند.

قوانین مهم در قراردادهای کار چینی

بهتر است کارفرمای شما قرارداد را به صورت کتبی ثبت کند ، اگر نمی توان قرارداد را به صورت کتبی امضا کرد ، باید دستمزد را مطابق قرارداد جمعی پرداخت کنید.

این قرارداد باید شامل نام و نام خانوادگی کارفرما و کارگر ، آدرس محل سکونت طرفین ، آموزش های لازم ، بیمه و مزایای تکمیلی ، قوانین تجاری و سایر مطالب مهم باشد.

کارفرمایان باید حقوق کارگران را در طول تعطیلات قانونی ، مرخصی عروسی یا مراسم تدفین بپردازند.

دستمزد باید ماهانه بدون تاخیر پرداخت شود.

اگر کار مربوطه زودتر از زمان مقرر در قرارداد به پایان برسد ، کارمند بر اساس تعداد سالهایی که با کارفرما کار کرده است به میزان یک ماه کار تمام وقت مستحق غرامت می شود.

ساعات کار در چین

هفته کاری استاندارد در چین 40 ساعت از دوشنبه تا جمعه (8 ساعت در روز ، 5 روز در هفته) است و ساعت کار از 9 صبح تا 6 بعد از ظهر است. این باعث انعطاف پذیری تحت شرایط خاصی می شود.   هر شغل باید بیشتر از ساعات کار استاندارد حقوق دریافت کند و ساعات اضافه کار نباید بیش از 3 ساعت در روز یا 36 ساعت در ماه باشد.

سن بازنشستگی فعلی برای مردان 60 و برای زنان 55 سال است. افراد بالای 18 سال می توانند به طور قانونی وارد بازار کار شوند.

مشاغل مورد نیاز چین

با وجود جمعیت زیاد چین ، در برخی از مناطق کشور کمبود مردان وجود دارد.به دلیل محدودیت ظرفیت دانشگاه ، متقاضیان کشورهای دیگر می توانند در صورت لزوم شانس خود را برای دریافت ویزا آزمایش کنند. بازار کار این کشور طیف وسیعی از تقاضا برای نیروی کار ماهر را دارد و کمبود نیروی کار با استخدام خارجی ها حل می شود.

سالانه میلیون ها فروشگاه و مرکز خرید جدید ، بارها و رستوران ها ، کارخانه ها و شرکت ها در چین افتتاح می شوند که فقط به نیروی کار نیاز دارند. علاوه بر این ، چینی ها معتقدند که تجربه کار خارجی قابل اعتماد است.

به طور کلی ، مدرک کارشناسی بسیار مناسب است. با ارائه سطح تحصیلات عالی ، می توانید نمرات بیشتری کسب کنید. با این حال ، در برخی مشاغل ، تجربه و مهارت افراد مورد نیاز است و سطح تحصیلات در سطح بعدی است. به طور کلی کارفرمایان در نظر گرفتن. این کشور هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را منتشر می کند که می توانید با کمک کارشناسان موسسه آن را پیدا کرده و بر اساس مهارت های خود اقدام کنید.

تدریس ، مهندسی فناوری اطلاعات ، تجارت ، رسانه ، بازاریابی ، مهندسی ، گردشگری و تبلیغات همیشه دارای بازار کار قوی در چین بوده اند که برخی از آنها طبق آخرین لیست در زیر فهرست شده است.

پزشک (محدوده حقوق 600،000 تا 170،000 ین)

فروشنده (محدوده حقوق بین 180 تا 40،000 ین)

پرستار بچه (حقوق سالانه 200 تا 35000 ین)

متخصص فناوری اطلاعات (محدوده حقوق 300 تا 120 هزار ین)

مدیر داروخانه (محدوده حقوق 25 تا 43000 ین)

ترجمه (محدوده حقوق 400 تا 110،000 ین)

معلمان (حقوق بین 24000 ین تا 80،000 ین)

طراح مد (حقوق بین 28000 ین تا 98000 ین متغیر است)

موسسات کاریابی در چین

رزومه و تحصیلات خوب ، سطح زبان ایده آل ، مهارت ها و تجربه کاری کافی ، اقدام در زمان مناسب، ارائه مدارک صحیح و دقیق ترین مراحل ، همه و همه برای یافتن شغل در چین موثر است که راهنما و مشاور می تواند به شما کمک کند. شما. تمام این مراحل را طی کنید

چین کشوری با نرخ توسعه بی سابقه است که می خواهد افراد تحصیل کرده و با استعداد را جذب کند تا به توسعه آن کمک کرده و به اقتصاد شماره 1 تبدیل شود. شما باید راهی مطمئن برای ایجاد کارفرما به شما ایجاد کنید.

علاوه بر این ، ماندارین زبان رسمی چینی ها است که کلید موفقیت در این کشور است. کارفرمایان فقط کارمند یا کارمندی را استخدام می کنند که بتواند به زبان خود صحبت و ارتباط برقرار کند. تسلط به زبان چینی یکی از مهمترین پیش نیازهای کار در چین است  که نباید آن را  نادیده گرفت.

کار در شرکتهای خارجی چینی

در چین ، شرکت های سرمایه گذاری خارجی (به عنوان شرکت های بین المللی) حدود 85 درصد از نیروی کار خارجی را استخدام می کنند و حدود 40 درصد از مشاغل صادراتی در چین در زمینه فروش و بازاریابی ، 20 درصد در مهندسی و 10 درصد در مدیریت (شامل حسابداری) حسابداری هستند. و امور مالی) و مشاغل فناوری اطلاعات حدود 5 درصد را شامل می شود.

تنها درصد کمی از مهاجران در شرکت های چینی کار می کنند ، بیشتر به عنوان مهندس یا مدیر در شرکت های تولیدی با تکنولوژی بالا.

حداقل دستمزد در چین

همانطور که استانداردهای زندگی بسیار متفاوتی در مناطق مختلف چین وجود دارد ، چین حداقل دستمزد یکسانی را برای کل کشور ندارد و دولت محلی مبلغ را بر اساس هزینه های محل زندگی ، عرضه و تقاضای خدمات عمومی تعیین می کند. در نتیجه ، تغییرات قابل توجهی در حداقل دستمزد در شهرهای بزرگ و مناطق فقیرنشین روستایی ایجاد می شود ، اگرچه دولت تلاش می کند هر سال نسبت به سال قبل آن را افزایش دهد.

شهرهای بزرگ ، به ویژه پکن ، آستانه دستمزد بالاتری نسبت به سایر شهرهای کشور دارند و با رشد اقتصادی رشد قابل توجهی را تجربه می کنند ، اما نرخ دستمزد در شهرهای کوچکتر مانند هونان ، هوبی ، لیائونینگ و هیلونگ جیانگ به کندی پیش می رود

حداقل دستمزد فعلی در کشور 2480 یوان است که در پکن می تواند به 3000 یوان برسد و در برخی از شهرهای کوچک 700 یوان ، بنابراین شهر محل سکونت در تعیین میزان دستمزد بسیار موثر است. هنگامی که به این کشور مهاجرت می کنید ، حقوق شما باید به اندازه ای باشد که بتواند مخارج اصلی زندگی شما را تامین کند.

حداقل دستمزد در چین با توجه به درجه

علاوه بر شهر محل سکونت ، یکی از مهمترین عواملی که بر میزان حقوق تأثیر می گذارد مدرک تحصیلی و مهارت های شما در شغلی که بدنبال آن هستید، می باشد. مدارک ویژه ای که در طول تحصیل به دست می آورند ، پس از ورود به دنیای کار ، درآمد بالاتری نسبت به سایر مشاغل دارند و جزو بالاترین درآمد در هر کشور هستند.

کارگران دارای مدرک دیپلم به طور متوسط ​​17 درصد بیشتر از همسالان خود که فقط به دبیرستان رسیده اند ، درآمد دارند و احتمال دارد کارکنان دارای مدرک کارشناسی 24 درصد بیشتر از افرادی که فقط مدرک دیپلم را کسب می کنند ، درآمد داشته باشند.

افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند 29 درصد بیشتر از افرادی که دارای مدرک کارشناسی هستند ، بالاخره دارندگان دکترا هنگام انجام یک کار به طور متوسط ​​23 درصد بیشتر از کسانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند. درآمد دارند.

کار در چین از طریق ادامه تحصیل

یکی از راه هایی که شما عزیزان می توانید به راحتی وارد محل کار در چین شوید ادامه تحصیل در این کشور است. داشتن دیپلم می تواند برای شما ویزای دانشجویی در این کشور به ارمغان بیاورد که فرصتی ایده آل برای اخذ مدرک دانشگاهی است. یکی از معتبرترین مراکز آموزش عالی در عرصه بین المللی است.

دانشگاه های چین در بسیاری از زمینه های تحصیلی دارای شهرت جهانی هستند ، که برخی از آنها فقط در امتحانات ورودی دشوار دانشجو می پذیرند.

توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر مدرک دیپلم دارید و شرایطی برای ادامه تحصیل شما وجود دارد ، با اخذ ویزای دانشجویی اولین قدم ها را برای ورود به بازار کار بردارید ، مراقب باشید که هیچگونه تعهدی برای ثبت نام در دانشگاه وجود نداشته باشد. به و با گذراندن دوره های کارآموزی ، دوره های فنی و حرفه ای و حتی زبان می توانید برای اقامت کاری در این کشور واجد شرایط شوید.

در دانشگاه می توانید تحصیلات خود را از مقطع کاردانی به دکترا ادامه دهید و به خاطر داشته باشید که در طول تحصیل نمی توانید به صورت پاره وقت کار کنید و باید بتوانید تمام هزینه های خود را در هنگام مهاجرت تامین کنید.

در مقاله ای درباره آموزش پزشکی و دندانپزشکی در چین گفتیم که هزینه تحصیل و زندگی در این کشور در مقایسه با دانشگاه های اروپایی و آمریکایی بسیار مقرون به صرفه است و در عین حال اعتبار دانشگاه های چین در زمینه علوم پزشکی. جایگاه بسیار بالایی در رنکینگ جهانی دارد.

سایت های کاریابی در چین

www.monster.com

www.zhaopin.com

www.51job.com

www.chinahr.com

www.jobs.echinacities.com

برخی از این سایت ها به زبان چینی و برخی به زبان انگلیسی هستند و می توانید رزومه خود را برای آنها ارسال کنید تا با فرصت های شغلی آشنا شوید.

نرخ بیکاری در چین

بیکاری در کشوری مانند چین را می توان متفاوت از دیگر کشورهای جهان دانست زیرا جمعیت منحصر به فرد آن در مقایسه با دولت این کشور که نیروی کار بیش از یک میلیارد نفر را اداره می کند بر خلاف نرخ بیکاری آن یک آمار نگران کننده است. این می تواند عدد قابل توجهی باشد و نرخ فعلی بیکاری در چین 5.2 درصد است که نسبت به سال های گذشته بیشتر است.

دولت اعلام کرده است که قصد دارد در سال جدید بیش از 10 میلیون شغل جدید ایجاد کند و ورود جوانان به بازار کار بزرگترین مشکل در کشور است که باعث شده دولت محدودیت های بیشتری را برای خارجی ها اعمال کند.

در چین تعداد زیادی کارگر معمولی وجود دارد و بسیاری از آنها حاضرند با مبالغ اندک کار سختی انجام دهند و در مقابل تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی ، جلوگیری از بیکاری به بزرگترین دغدغه مقامات چینی تبدیل شده است.

10 شغل پردرآمد در چین

مطمئناً بسیاری از شما که علاقه مند به کار در چین هستید می خواهید بدانید مشاغل پردرآمد در چین چیست و شانس خود را برای پیوستن به آنها امتحان کنید.

عناوین شغلی به طور کلی از نظر سطح درآمد طبقه بندی می شوند و مسلماً نمی توان یک حرفه را پردرآمد یا کم درآمد دانست ، اما نکته مهم در مورد مشاغل پردرآمد این است که آنها در به دست آوردن درآمد خوب نقش دارند. در همه کشورهای جهان از جمله چین ، شما باید حداقل مدرک کارشناسی داشته باشید تا به عنوان یک فرد آموزش دیده در زمینه شغلی شناخته شوید.

پزشک / جراح با حدود درآمد ۱۰۹،۰۰۰ یوان

قاضی با حدود درآمد ۹۱،۵۰۰ یوان

وکیل با حدود درآمد ۷۴،۱۰۰ یوان

مدیر بانک با دود درآمد ۶۹،۷۰۰ یوان

مدیر اجرایی با حدود درآمد ۶۵،۴۰۰ یوان

مدیر مالی با حدود درآمد ۶۱،۰۰ یوان

دکتر ارتودنسی با حدود درآمد ۵۸،۸۰۰ یوان

استاد دانشگاه با حدود درآمد ۵۲،۳۰۰ یوان

خلبان با حدود درآمد ۴۳،۶۰۰ یوان

مدیران بازاریابی با حدود درآمد ۳۹،۲۰۰ یوان

البته درآمدهای بالا به صورت مقادیر متوسط ​​بیان می شود و این مبالغ می تواند بیشتر یا کمتر باشد ، شرایط کار مهمترین عامل در تعیین میزان درآمد است.

هنگام جستجوی شغل در چین ، به طور معمول ، دو راه وجود دارد: در روش اول ، می توانید برای کار در شعبه یک شرکت بین المللی یا دفاتر در ایران و چین درخواست کنید ، و در روش دوم ، از طریق اینترنت ، روزنامه ها یا اینترنت. یک کارمند به دنبال کار است ، در هر صورت ، اولین و مهمترین مرحله این است که یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک شرکت داخلی یا خارجی در چین داشته باشید.

سپس باید رزومه ای ارسال کنید که کارفرمایان آن را بررسی کرده و نتیجه نهایی را به شما اطلاع دهند.

بهترین شهرهای چین برای کار

جنبه های مختلفی بر ایده آل بودن شهر تأثیر می گذارد ، همه مهاجرانی که در نگاه اول به چین علاقه مند هستند به دنبال شهری هستند که در آن شغل مناسب پیدا کنند و درآمد خوبی داشته باشند ، شهرهای مختلف چین را می توان به عنوان هدف کار در نظر گرفت.

شهر پکن

پکن در سراسر جهان به عنوان پایتخت چین شناخته می شود ، شهری که در آن فرهنگ باستانی و زندگی مدرن به خوبی ادغام شده است و این شهر میزبان برخی از بهترین دانشگاه های چین است. پکن یکی از شگفت انگیزترین شهرهای جهان است. کار ، فعالیت ها و جاذبه های زیادی وجود دارد و سالانه گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند ، این شهر یکی از مقاصد اصلی برای جویایان کار و شرایط ایده آل کاری آن برای افراد دارای معلولیت است.

شهر گوانگژو

این شهر عظیم با بیش از چهارده میلیون نفر یکی از مراکز تجاری چین است و دارای اقتصاد فعال در دنیای کار است. مردم ساکن در این شهر به زبان کانتونی صحبت می کنند و آب و هوا مرطوب و مطبوع دارد. گوانگژو یکی از شهرهایی است که انگلیسی به طور گسترده صحبت می شود و مهاجران مسلط به این زبان می توانند شانس خود را در این شهر امتحان کنند.

شهر شنژن

شنژن یکی از بزرگترین شهرهای استان گوانگدونگ است اولین منطقه تجاری چین در سال 1980 ساخته شد. می توان گفت توسعه این شهر یکی از سریع ترین شهرهای جهان است. اقتصاد آن به سرمایه گذاری خارجی بستگی دارد ، مشاغل زیادی دارد و یکی از شلوغ ترین بنادر کانتینری در جهان را در اختیار دارد. کار در شنژن تقاضای زیادی دارد ، اگرچه امکانات و دستمزد بالا بی تاثیر نبوده است.

شانگهای

این شهر به عنوان یکی از مراکز تجاری چین ، در زمینه های مختلف به ترویج نوآوری پرداخته است. سرمایه گذاران زیادی از سراسر جهان در این شهر تجارت ایجاد کرده اند. کارشناسان معتقدند که این شهر یک مرکز تجاری بین المللی است و فرصت های شغلی را برای افراد دارای دانش حرفه ای فراهم می کند.

چنگدو

مرکز استان سیچوان در جنوب غربی چین واقع شده است. این یکی از مهمترین مراکز اقتصادی ، حمل و نقل و ارتباطات کشور چین است. به عنوان محل تجمع صنایع و بازارهای مهم و کلیدی چین و بنیانگذار لوازم الکترونیکی ملی شناخته می شود. صنعت فناوری اطلاعات Seth ، نوکیا ، مایکروسافت ، موتورولا و سایر شرکت های مهم همه در این شهر فعالیت می کنند ، که این امر نشان دهنده فعالیت فعال در این زمینه است.

شهر هنگ کنگ

این شهر در منطقه خودمختار چین واقع شده است ، یکی از مهمترین بازارهای مالی و تجاری در آسیا و جهان است. زبانهای رسمی منطقه چینی و انگلیسی است ، اما رایج ترین زبان برای اکثر مردم کانتونی است

شهر نانجینگ

گردشگری در نانجینگ بسیار مهم است ، کسانی که علاقه مند به کار در اماکن تاریخی هستند فرصت های شغلی خوبی در این شهر خواهند داشت. نانجینگ یکی از چهار پایتخت باستانی چین است و در کمربند اقتصادی دلتای رودخانه یانگ تسه واقع شده است.بیش از 8 میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند و بسیاری از مردم آن را مانند شانگهای از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می دانند.

شهر هایکو

این شهر مرکز استان هاینان در شمال شرقی چین با بیش از 2 میلیون نفر جمعیت است که آن را به یکی از مهمترین شهرها در زمینه های اقتصادی و فرهنگی تبدیل کرده است. معماری این شهر ترکیبی از سنت های چینی و اروپایی و موزه های متعدد است. برای افرادی که می خواهند در شهری با هزینه کمتری نسبت به سایر شهرهای چین زندگی و کار کنند ، این شهر انتخاب خوبی خواهد بود.

شهرهای چین

ما در بالا به هشت شهر چین اشاره کردیم که برای یافتن شغل مناسب ترین هستند ، اما لطفاً به خاطر داشته باشید که چین کشوری پیشرفته در زمینه های مختلف اقتصادی است و بیش از 30 شهر با جمعیت زیاد دارد و هر شهر انتخاب مناسبی برای کار است.

کار در چین شرایط و ضوابط خاص خود را دارد قبل از هر اقدامی باید قبل از درخواست ویزا این شرایط و ضوابط را درک کنید حتی اگر می خواهید ویزای دانشجویی چین را دریافت کنید باید یک تصمیم بسیار دقیق و محتاطانه بگیرید..

یکی از دلایل مهاجرت بسیاری از مردم به چین ، بازار و فرصت های شغلی است. به لطف رشد اقتصادی ، فرصت های شغلی در چین در چند سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است ، با این حال ، پیدا کردن شغل مناسب می تواند یک کار دلهره آور باشد ، به خصوص اگر شما تازه وارد این کشور شدید

مدارک ویزای کار چین

مدارک ویزا به شرح زیر است:

 • اصل گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار و صفحات خالی ویزا و کپی صفحه اطلاعات گذرنامه و صفحه عکس در صورت جدا بودن.
 • فرم درخواست ویزا (چاپ شده ، بدون دست خط) با دو عکس گذرنامه رنگی که اخیراً گرفته شده است (سر برهنه ، تمام صورت) در زمینه سفید تکمیل می شود.
 • اثبات اقامت قانونی یا وضعیت اقامت ، اگر متقاضی شهروند ایرانی نیست ، لطفاً اصل و کپی مجوز اقامت خود در ایران را ارائه دهید.
 • اگر برای اولین بار برای ویزای چین درخواست می کنید ، باید گذرنامه چینی قبلی خود را در دست داشته باشید و یک فتوکپی از برگه اطلاعات را ارائه دهید.
 • اگر قبلاً ویزای چین را دریافت کرده اید و می خواهید با گذرنامه خارجی تمدید شده که ویزای چین را ندارد ، برای ویزای چین درخواست دهید ، همچنین باید یک فتوکپی از صفحه اطلاعات گذرنامه قبلی و یک صفحه عکس در صورت جدا بودن (در صورت داشتن نام در گذرنامه است نام فعلی با نام قبلی متفاوت است ، شما باید سند تغییر نام رسمی را ارائه دهید

مدارک اضافی مورد نیاز برای ویزای کار چین

بسته به نوع دعوتنامه ، متقاضیان ویزای کار چین باید یکی از مدارک زیر را ارائه دهند:

مجوز استخدام خارجی و دعوت از یک واحد مجاز یا تأیید دعوتنامه صادر شده توسط وزارت منابع انسانی و تامین اجتماعی جمهوری خلق چین.

مجوز کار چین برای متخصصان خارجی و دعوت از واحد مجاز یا تأیید دعوتنامه صادر شده توسط دفتر کارشناسان خارجی.

گواهی صادر شده توسط دفتر نمایندگی شرکت مقیم شرکت های خارجی و دعوت نامه از واحد مجاز یا تأیید دعوتنامه صادر شده توسط وزارت صنعت و تجارت.

فقط برای متقاضیانی که برای اهداف تجاری به چین می آیند: نامه دعوت از واحد مجاز یا دعوت نامه صادر شده از طرف وزارت امور خارجه مربوطه (سطح شهرداری / شهرستان) ، یا اسناد عملکرد هنری تجاری صادر شده توسط دفتر مربوطه وزارت فرهنگ

دعوت نامه برای خارجیانی که در عملیات نفتی دریایی در جمهوری خلق چین شرکت می کنند و توسط شرکت ملی نفت فلات قاره چین صادر شده است.

دارندگان ویزای کار باید ظرف 30 روز پس از ورود به چین از اداره ورود و خروج امنیت عمومی شهر محل کار خود درخواست مجوز اقامت کنند.

روند اخذ ویزا حدود 10 روز به طول می انجامد و 140 دلار هزینه دارد که برای کودکان و بزرگسالان یکسان است.

مراحل صدور ویزای کار چین

پس از ارائه کلیه اسناد و مدارک لازم ، کارشناس مربوطه پرونده شما را به دقت بررسی کرده و در صورت نیاز به سایر اسناد به شما اطلاع می دهد. در صورت نیاز به مصاحبه ، به سفارت احضار می شوید و معمولاً همه اخبار از طریق ایمیل ارسال می شود.

سفارت این کشور در تهران ، خیابان پاسداران ، چهارراه فرمانیه ، خیابان نارنجستان شماره 13 واقع شده است و از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 صبح تا 12:30 صبح و از 14:30 بعد از ظهر تا 16:30 بعد از ظهر قابل مراجعه است. با شماره 22291240 – 22291241 – 22292566 (021) تماس بگیرید.

مزایای کار در چین

اقتصاد چین به سرعت رشد کرده است و این کشور در حال حاضر دارای دومین اقتصاد بزرگ جهان (پس از ایالات متحده) است ، در حالی که رشد اقتصادی در سال های اخیر کند شده است ، چشم انداز شغل به طور کلی خوب است ، اگرچه رقابت برای کار فارغ التحصیلان شدید است.

در اوقات فراغت خود می توانید 5000 سال تاریخ و فرهنگ را کشف کنید ، دیوار چین ، شهر ممنوعه و کاخ تابستانی در پکن و ارتش سرخ در جیان ارزش بازدید را دارند.

مشاوره جهت کار در چین

جهت کار در چین و کسب اطلاعات بیشتر برای شرایط و روند آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

اعتماد شما اعتبار ماست کافیست با مشاوران ما در تماس باشید تا در بهترین شرایط و زمان، امکان مهاجرت شما را  به این کشور فراهم سازند.