مشاوره :

021-88451452

تحصیل در ترکیه

آنچه در این مقاله میخوانید

مطالبی که در این مقاله خواهید خواند

 • شرایط عمومی تحصیل در ترکیه
 • نحوه ثبت نام در مدارس ترکیه
 • قوانین  و شرایط تحصیل در مدارس ترکیه
 • مدارس
 • تحصیل در دانشگاه‌های معتبر ترکیه
 • مقطع کارشناسی در ترکیه
 • مقاطع تحصیلات تکمیلی در ترکیه
 • بهترین دانشگاه‌ها
 • خوابگاه و محل زندگی دانشجویان در ترکیه
 • خدمات خوابگاه‌های ترکیه
 • مخارج تحصیل در ترکیه
 • بورسیه‌های تحصیلی
 • شرایط کارکردن دانشجویان بین‌المللی در ترکیه
 • هزینه زندگی در ترکیه
 • مزایا و معایب تحصیل در ترکیه
 • مشاوره

شرایط عمومی تحصیل در ترکیه

سیستم آموزشی ترکیه توسط وزارت آموزش ترکیه تنظیم می شود. به طور کلی ، تحصیل در ترکیه ، چه در سطح دانشگاه و چه در سطح پیش دانشگاهی باشد ، از کیفیت بالاتر و هزینه کمتری نسبت به سایر کشورها در همان سطح برخوردار است. به این ترتیب می توان کیفیت آموزش ترکیه را در تمام مقاطع تحصیلی تضمین کرد. کلیه موسسات آموزشی دولتی و خصوصی در ترکیه تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش فعالیت می کنند. در اکثر مناطق ترکیه ، حتی کوچکترین شهرها ، مدارس دولتی و خصوصی ، به ویژه مدارس دولتی وجود دارد.

سن تحصیل در ترکیه رسماً از پنج سالگی آغاز می شود. قبل از آن ، کودکان می توانند به مهد کودک و پیش دبستانی بروند. دختران و پسران ترک در 12 سال اول رایگان در ترکیه تحصیل می کنند. بنابراین ، مهاجرانی که موفق به اخذ تابعیت در کشور می شوند می توانند از سیستم آموزش عمومی رایگان بهره مند شوند. با این حال ، ممکن است شرایط برای افرادی که فقط برای تحصیلات پیش دانشگاهی به ترکیه مهاجرت می کنند متفاوت باشد. لازم به ذکر است که اگرچه سیستم آموزشی دولتی در ترکیه رایگان است ، اما برخی ترجیح می دهند در مدارس خصوصی تحصیل کنند.

نحوه ثبت نام در مدارس ترکیه

برای ثبت نام فرزندان خود در مدارس ترکیه ، متقاضی باید اجازه اقامت داشته باشد و فرزندان آنها باید زیر 18 سال سن داشته باشند. برای ثبت نام فرزندتان در کلاس اول ، باید از کارت اقامت خود برای رفتن به نزدیکترین مدرسه محل زندگی خود استفاده کنید و باید نامه ای از شهرداری برای تأیید آدرس خود داشته باشید. اگر فرزند خود را در یک مدرسه خصوصی در ترکیه ثبت نام کنید ، باید یک شهریه تعیین شده بپردازید. با این حال ، برخی از مدارس خصوصی نیاز به شهریه در اقساط جداگانه دارند.

اگر شما به تازگی مهاجرت کرده اید و می خواهید فرزند شما تحصیلات خود را در ترکیه ادامه دهد ، آخرین مدارک وی برای ثبت نام مورد نیاز است. این مدارک باید به همراه اصل گذرنامه ، تایید  شود. برخی از مدارس خصوصی نیز امتحانات ورودی دارند که در آن فرزند شما برای پذیرفته شدن باید امتیاز ویژه ای کسب کند.

مدارس دولتی ترکیه تعداد زیادی از متقاضیان را می پذیرند ، بنابراین باید مراقب باشید که ثبت نام فرزندتان به تعویق نیفتد زیرا ممکن است مدارس پر باشد.

قوانین  و شرایط تحصیل در مدارس ترکیه

لباس فرم در مدارس ترکیه اجباری است. این لباس معمولاً در مدارس دولتی به رنگ آبی سرمه ای است ، اما در مدارس غیر دولتی لباس ها رنگ های متفاوتی دارند.

آموزش ترکی در تمام مدارس ترکیه اجباری است. علاوه بر ترکی ، زبانهای دیگر نیز با هزینه جداگانه ، معمولاً از کلاس چهارم دبستان تدریس می شود. اگر مدرسه بین المللی است ، مهم است بدانید که زبان ترکی زبان دوم است.

در مدارس ترکیه ، هر سال تحصیلی شامل 180 روز مدرسه است که شامل دو ترم است. یک ترم در سپتامبر شروع می شود و در ژانویه به پایان می رسد. سپس این دوره بعد از ژانویه شروع می شود و تا ژوئن ادامه می یابد.

ساعات و روزهای مدرسه اغلب از مدرسه ای به مدرسه دیگر متفاوت است. با این حال ، مدارس به طور کلی پنج روز در هفته ، از دوشنبه تا جمعه فعالیت می کنند. همچنین کلاسها از ساعت 8 صبح شروع و ساعت 4 بعد از ظهر به پایان می رسد. ناهار معمولاً با هزینه پدر و مادر در مدارس ترکیه سرو می شود.

تعطیلات در مدارس ترکیه از ماه ژوئن شروع می شود و تا 3 ماه طول می کشد. همچنین در فوریه دو هفته تعطیلات زمستانی وجود دارد. علاوه بر این ، مدارس در روزهای تعطیل و سایر تعطیلات رسمی مانند روز حاکمیت ملی ترکیه تعطیل هستند.

مدارس

در ترکیه سه نوع مدرسه وجود دارد: خصوصی ، دولتی و بین المللی. برای تحصیل در هر مدرسه ، وضعیت اقامت متقاضی در ترکیه باید مشخص شود. اگر قصد اقامت دائم در ترکیه را دارید ، پس شرکت در یک مدرسه خصوصی یا دولتی ترکیه انتخاب خوبی است. اما اگر می خواهید پس از ترکیه به کشور دیگری مهاجرت کنید ، شرکت در یک مدرسه بین المللی ممکن است بهترین انتخاب باشد. با این حال ، آنچه باید شناخته شود این است که برخی از مدارس ایرانی در ترکیه همه سطوح را پوشش می دهند و سیستم آموزشی آنها همان سیستم آموزشی موجود ایران است. دو نمونه مشهور عبارتند از:

مدرسه بامان ؛ این مدرسه در آنکارا ، واقع شده است.

مدرسه فر: این مدرسه در استانبول واقع شده و دو شعبه دارد. شعبه اصلی آن در منطقه (سلطان احمد) و شعبه دیگر در استانبول (توپکاپی) است.

نام مدرسهسیستم آموزشیزبان تدریسبازه سنیهزینه تحصیل
مدرسه بین‌المللی واحه آنکاراAmericanانگلیسی۴ تا ۱۸ سالمهدکودک : ۱۱۰۰۰ دلار
ابتدایی : ۱۴۰۰۰ دلار متوسطه
دبیرستان : ۱۵۵۰۰ دلار
دبیرستان شارل دوگل آنکاراFrenchفرانسوی۳- ۱۸ سالمهدکودک : ۵۹۷۹ ۸۷۵۰ یورو
دبستان : ۵۷۶۴ ۸۳۷۰ یورو
متوسطه : ۵۹۷۹ ۸۷۵۰ یورو
دبیرستان : ۶۶۵۴ ۹۴۶۲ یورو
مدرسه بین المللی MEF، ازمیرکمبریج بین‌المللی International Cambridgeانگلیسی۳ تا ۱۳ سالپیش دبستان : ۹۶۵۰ ۱۴۰۹۵ دلار دبستان : ۱۹۲۹۰ ۲۵۴۰۰ دلار
متوسطه: ۲۵۹۴۰ ۲۸۷۲۵ دلار
کالج TED ازمیرTurkishانگلیسی، ترکی۶ ۱۸ سالپیش دبستان : ۳۰۲۵۰ لیر دبستان : ۴۳۰۰۰ لیر متوسطه : ۴۳۴۵۰ لیر دبیرستان : ۵۰۰۰۰ لیر
مدرسه بین المللی MEF، استانبولIBانگلیسی۳- ۱۸ سالپیش دبستان، مهدکودک : ۱۱۹۲۵ ۱۷۱۱۵ دلار
مهدکودک : ۲۳۹۵۰ دلار
دبستان : ۲۹۰۵۰ دلار
متوسطه : ۳۰۰۰۰ ۳۰۱۹۰ دلار
دبیرستان : ۳۱۵۰۵ ۳۲۲۰۵ دلار
IB:
۳۱۶۲۰ ۳۲۳۲۰ دلار
دبیرستان فرانسویFrenchفرانسوی۳ تا ۱۸ سال۴۲۷۶۰ لیر

در ترکیه مدارس بین المللی زیر نظر کشورهای مختلف مانند ایالات متحده ، انگلستان ، کانادا و … وجود دارد که از سیستم آموزشی کشورهای خود پیروی می کنند. اکثر مهاجران علاقه مند هستند که فرزندان خود را در مدارس بین المللی آموزش ببینند. زبان آموزشی اکثر مدارس بین المللی در ترکیه انگلیسی است. اما در برخی از مدارس زبان آلمانی ، فرانسوی و … نیز تدریس می شود. در این مدارس ، زبان ترکی نیز به عنوان زبان دوم در مدارس بین المللی تدریس می شود.

شرایط پذیرش برای هر مدرسه بین المللی متفاوت است. همچنین برای ورود به برخی از این مدارس باید در آزمون ورودی قبول شوید. گواهینامه هایی که در پایان دوره توسط این مدارس به دانش آموزان اعطا می شود بین المللی است.

اگر قصد دارید فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به تنهایی به مدارس ترکیه بفرستید ، باید از مدارس شبانه روزی استفاده کنید. از آنجا که مدارس شبانه روزی سرپرستی دانش آموزان را به طور مستقیم می پذیرند ، علاوه بر شهریه ، هزینه غذا و خوابگاه را نیز از دانش آموزان دریافت می کنند. بنابراین ، شهریه این مدارس بالا است. هزینه این مدارس حدود 20 تا 25 هزار دلار در سال است. علاوه بر این ، برای استفاده از این مدارس ، دانش آموزان باید بالای 12 سال سن داشته باشند.

تحصیل در دانشگاه‌های معتبر ترکیه

سیستم تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه تفاوت چندانی با سیستم تحصیل در اتحادیه اروپا ندارد. چراکه ترکیه نیز جزو معاهده بولونیا است. تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری انجام می‌گیرد. برخی از دانشگاه‌های ترکیه، برنامه‌های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. تعدادی از این دانشگاه‌ها عبارت‌اند از:

 • دانشگاه  TED
 • دانشگاه سهیر استانبول (ŞEHİR)

این یک واقعیت است که ترکیه به خاطر نزدیکی به آسیا و اروپا، مرکز توجه دانشجویان بین‌المللی زیادی قرارگرفته است. بنابراین اخذ پذیرش در برخی از رشته‌ها پر تقاضا در این کشور به‌سادگی امکان‌پذیر نیست. تعدادی از این رشته‌های پرطرفدار عبارت‌اند از:

 • کارشناسی ارشد معماری در ترکیه
 • کارشناسی ارشد امور مالی در ترکیه
 • کارشناسی ارشد مدیریت در ترکیه
 • کارشناسی ارشد مهندسی در ترکیه
 • کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل در ترکیه

چنانچه مقطع تحصیلی و رشته موردنظر خود را در ترکیه انتخاب کردید، گام اول مراجعه به وب‌سایت دانشگاه انتخابی است. سپس بررسی کنید که به چه مدارک و شرایطی برای اخذ پذیرش نیاز دارید. در صورتی که هنوز سوالاتی در ذهن شما وجود دارد میتوانید از مشاوران خوب و باتجربه استفاده فرمایید

 مقطع کارشناسی در ترکیه

شرایط خاص پذیرش در هر یک از رشته ها و مقاطع متفاوت است. به عنوان مثال ، اگر می خواهید برای لیسانس در ترکیه اقدام کنید ، ابتدا باید از دبیرستان فارغ التحصیل شده یا در آستانه فارغ التحصیلی هستید. سپس مدارک مورد نیاز برای پذیرش را ارائه دهید. برخی از رایج ترین این اسناد عبارتند از:

 • فرم درخواست پذیرش
 • دیپلم دبیرستان (یا گواهی نشان دهنده فارغ التحصیلی شما)
 • سابقه تحصیلی
 • نمره آزمون تافل
 • هزینه درخواست (35-100 دلار آمریکا)

در بیشتر موارد ، مهلت کلی برای ارسال اسناد درخواست قبل از 1 آگوست است.

 مقاطع تحصیلات تکمیلی در ترکیه

اگر می‌خواهید مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری در ترکیه کسب کنید، ضمن بررسی شرایط خاص هر رشته در وب‌سایت دانشگاه موردنظر، باید مجموعه‌ای از مدارک را فراهم کنید. تعدادی از رایج‌ترین این مدارک عبارت است از:

 • فرم درخواست پذیرش
 • مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد
 • انگیزه نامه
 • ارائه سی وی CV قدرتمند
 • نامه معتبر از اساتید
 • ارائه سوابق تحصیلی 
 • ارائه نمرات مورد تأیید در برخی از آزمون‌ها مثل GRE یا GMAT برای پذیرش در برخی از رشته‌ها
 • ارائه نمره قبولی در آزمون زبان تافل یا آزمونی که دانشگاه در بدو ورود، قبولی در آن را لازم می‌داند.
 • شرکت در امتحانات کتبی و یا مصاحبه دانشگاه

برای شرکت در برنامه‌های تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد در ترکیه و دکتری در این کشور به‌طورمعمول در دو بازه زمانی مهلت درخواست وجود دارد:

برای ترم پاییز: پایان ماه مه (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد)

برای ترم بهار: پایان دسامبر (۱۰ آذر تا ۱۰ دی)

بهترین دانشگاه‌ها

تعداد زیادی دانشگاه و مؤسسات آموزشی دولتی و خصوصی در ترکیه وجود دارند که به لحاظ علمی توانسته‌اند رتبه مناسبی را در زمینه استانداردهای رتبه‌بندی QS، رتبه‌بندی US News و غیره کسب کنند. تعدادی از دانشگاه‌های برتر ترکیه و رتبه آن‌ها را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام دانشگاهرتبه‌بندی US NEWESرتبه بندی آموزش عالی تایمز ۲۰۲۱رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۲
دانشگاه استانبول۷۱۴۸۰۱-۱۰۰۰۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه کوچ۷۳۳۴۰۱-۵۰۰۵۱۱ ۵۲۰
دانشگاه حاجت تپه۵۱۱۵۰۱-۶۰۰۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه سابانچی۹۰۱۵۰۱-۶۰۰۵۴۱- ۵۵۰
دانشگاه بیلکنت۶۱۴۶۰۱-۸۰۰۵۹۱-۶۰۰
دانشگاه بغازیچی­۱۹۷۶۰۱-۸۰۰۷۰۱-۷۵۰
دانشگاه اژه۱۰۳۵۱۰۰۱+۱۰۰۰-۱۲۰۰
دانشگاه فنی استانبول۴۸۶۸۰۱-۱۰۰۰۷۰۱-۷۰۵

خوابگاه و محل زندگی دانشجویان در ترکیه

دانشجویان بین المللی در ترکیه گزینه های متنوعی برای برآوردن نیازهای اقامتی خود در طول حرفه تحصیلی خود دارند. دانشجویان می توانند در خوابگاه های داخل محوطه دانشگاه ، خوابگاه های دولتی و خوابگاه های خصوصی که توسط موسسات اعتباری اداره می شوند ، زندگی کنند یا آپارتمان های دانشجویی کوچک در چین اجاره کنند.

تقریباً همه خوابگاه های دانشجویی در ترکیه بر اساس جنسیت تفکیک شده است. تعداد دانش آموزان در اتاق متفاوت است ، اما بسته به تعداد افراد در اتاق ، هزینه زندگی آنها افزایش یا کاهش می یابد. خوابگاه ها معمولا مبلمان یا وسایل مورد نیاز خود را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. خوابگاه ترکیه نیز مجهز به اینترنت است. برخی از خوابگاه ها کافه تریای مخصوص به خود را دارند که در آن دانشجویان می توانند از صبحانه و شام لذت ببرند. علاوه بر این ، آنها دارای یک منطقه مشترک هستند ، مانند اتاق تلویزیون ، مطالعه و آشپزخانه.

خدمات خوابگاه‌های ترکیه

اسکان ، غذا و امکانات حمل و نقل یکی از اساسی ترین نیازهای دانش آموزان است که در سیستم آموزشی بسیار پیشرفته در ترکیه ارائه می شود. بسیاری از دانشگاه ها خدمات ویژه ای ارائه می دهند تا به دانشجویان کمک کنند تا سریعتر با زندگی دانشجویی در ترکیه سازگار شوند. به عنوان مثال ، هر دانشگاه دارای خوابگاه مخصوص به خود است که می توان در فواصل منظم به آن دسترسی داشت. این اقامتگاه ها ممکن است خصوصی یا عمومی باشند. اجاره خانه دانشجویی علاوه بر امکان اقامت در خوابگاه ها برای دانشجویان مقرون به صرفه است. هر دانشگاه همچنین دارای سالن های غذاخوری با کیفیت و تمیز است که خدمات غذایی را با قیمت مناسب به دانشجویان ارائه می دهد. مهمتر از همه ، دانش آموزان می توانند از کارتهای تخفیف برای استفاده از امکانات حمل و نقل بین شهری استفاده کنند.

مخارج تحصیل در ترکیه

شهریه در دانشگاه های ترکیه رایگان نیست و نیاز به شهریه دارد. میزان شهریه پرداخت شده ارتباط مستقیم با رشته و نمره فرد دارد. تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه در مقایسه با موسسات مشابه در اروپا یا ایالات متحده بسیار مقرون به صرفه است. شهریه دانشجویان بین المللی در دانشگاه های دولتی ترکیه حداقل 47،116 دلار (1000 لیره) در سال شروع می شود. تحصیل در رشته هایی مانند پزشکی یا مهندسی می تواند گران تر باشد. برای مثال ، تحصیل پزشکی در دانشگاه اژه نیاز به 93،232 دلار (2000 لیر) یا تحصیل پزشکی با 35،186 دلار (1600 لیره) در سال دارد.

هزینه دانشگاه های خصوصی بیشتر از دانشگاه های دولتی است و شهریه سالانه آنها می تواند به 23،663 دلار (40،3016 / 40 لیر) برسد.

یکی دیگر از عوامل موثر در ثبت نام ترکیه ، عنوان و زبان تحصیل است. میانگین ثبت نام در مراحل مختلف عبارتند از:

 • هزینه متوسط ​​کارشناسی زبان انگلیسی 450 تا 1500 دلار است
 • میانگین هزینه تحصیل در مقطع لیسانس به زبان ترکی 240 تا 750 دلار است
 • هزینه متوسط ​​لیسانس در دانشگاه خصوصی 5000 تا 20000 دلار است
 • متوسط ​​هزینه تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی 600-900 دلار است
 • هزینه تحصیلات تکمیلی به زبان ترکی بین 300-600 دلار است
 • میانگین هزینه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه خصوصی 5000 تا 20000 دلار است

بورسیه‌های تحصیلی

علاوه بر ارائه فرصت های آموزشی خوب بین المللی و دانش و تجربه گسترده در این زمینه ، ترکیه تعدادی بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای تحصیل در معتبرترین دانشگاه های ترکیه ارائه می دهد. انواع بورسیه های تحصیلی ترکیه یک برنامه بورسیه تحصیلی با بودجه رقابتی به دانشجویان و محققان برجسته اعطا می شود تا برنامه های تحصیلی تمام وقت یا کوتاه مدت را در دانشگاه های برتر ترکیه دنبال کنند. هدف از ارائه بورسیه تحصیلی در ترکیه ایجاد شبکه ای متعهد به تقویت همکاری بین کشورها و درک متقابل بین جوامع است.

تاریخ درخواست بورسیه تحصیلی ترکیه در سال 2021 برای دانشجویان بین المللی از همه کشورها از 10 ژانویه تا 20 فوریه باز خواهد بود.

بورسیه تحصیلی در ترکیه شامل چه مواردی می شود؟

کمک های مالی ، معافیت از شهریه ، مسکن ، بیمه درمانی و امکان برخورداری از امکانات دانشگاهی ، اجتماعی و فرهنگی در تمام مقاطع تحصیلی دانشگاهی ، بورسیه های ترکیه را از سایر کشورها متمایز می کند. به غیر از این بورسیه ها ، بورسیه های دیگری در کشور مانند اراسموس ، بورسیه تحقیقاتی ، بورسیه موفقیت و بورس تحصیلی KATİP (برای مقامات دولتی خارجی ، دیپلمات ها ، دانشگاهیان و محققانی که مایل به یادگیری زبان ترکی هستند) وجود دارد.

شرایط کارکردن دانشجویان بین‌المللی در ترکیه

دانشجویان خارجی برای کار در ترکیه باید از دولت ترکیه مجوز کار دریافت کنند. پیدا کردن شغل پاره‌وقت برای دانشجویانی که به زبان ترکی مسلط نیستند، کار دشواری است. چراکه بیشتر کارفرمایان ترک برای مشاغل پاره‌وقت به دنبال نیروی کار ترک‌زبان هستند. همچنین امکان کار در ترکیه برای دانشجویانی که در سال اول مقاطع تحصیلی کاردانی یا کارشناسی هستند، وجود ندارد اما دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری که دارای مجوز کار هستند می‌توانند به‌ کار حین تحصیل در ترکیه بپردازند. 

هزینه زندگی در ترکیه

مقدار هزینه‌های زندگی دانشجویی در ترکیه به سبک زندگی اشخاص بستگی دارد و از یک شخص به شخص دیگر متفاوت است به همین جهت ما در جدول زیر به تعدادی از هزینه‌های رایج در ترکیه را ذکر خواهیم کرد.

نوع کالا یا خدماتهزینه به لیر ترکیههزینه به دلار آمریکا
یک پرس غذا در رستوران ارزان قیمت۳۵.۰۰ TRY۴/۰۳ $
۵۰۰ گرم نان تازه۲.۶۱ TRY۰/۳۰ $
۱۲ عدد تخم مرغ۱۴.۵۶ TRY۱/۶۸ $
یک کیلوگرم گوشت مرغ۲۶.۹۱ TRY۳/۱۰ $
یک کیلو برنج سفید۱۲.۶۳ TRY۱/۴۵ $
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)۳.۶۵ TRY۰/۴۲ $
شلوار جین۳۲۰.۰۳ TRY۳۶/۸۴ $
یک جفت کفش ورزشی۵۳۴.۵۰ TRY۶۱/۵۳ $
اجاره آپارتمان 1خوابه خارج مرکزشهر۱۳۴۷.۲۸ TR۱۵۵/۰۸ $

مزایا و معایب تحصیل در ترکیه

انتخاب ترکیه به عنوان کشوری برای تحصیل می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد ، زیرا تحصیل در ترکیه هزینه کمتری نسبت به تحصیل در انگلستان ، ایالات متحده یا سایر کشورهای اروپایی دارد. همچنین ، زندگی در ترکیه ارزان تر از این کشورها است ، علاوه بر این ، دانشجویان می توانند از مزایای زندگی در ترکیه برخوردار شوند.

دیپلم هایی که توسط دانشگاه های ترکیه به دانشجویان بین المللی اعطا می شود در بسیاری از نقاط اروپا ، آمریکا و دیگر نقاط جهان معتبر است.

.

نزدیکی به ایران و تشابهات فرهنگی میان دو کشور

هر دو دانشگاه دولتی و خصوصی در ترکیه مجهز به بهترین امکانات آموزشی هستند. امکاناتی مانند: کتابخانه ، آزمایشگاه ، باشگاه های دانشجویی ، مکانی برای فعالیت هنری یا سایر فعالیت های دانشجویی.

ترکیه مملو از آثار متعدد فرهنگی و تاریخی است که تحت میراث فرهنگی یونسکو هستند. این بناها در ترکیه بسیار قدیمی هستند. وجود این جاذبه های فرهنگی و تاریخی برای دانشجویانی که در رشته های هنرهای فرهنگی و هنری در ترکیه تحصیل می کنند می تواند جذاب ، قابل تحقیق و تامل برانگیز باشد.

جالب است بدانید که حدود 207 دانشگاه در ترکیه با 8 میلیون دانشجو وجود دارد. بنابراین ، ترکیه اولین کشور با بیشترین تعداد دانشجو در زمینه آموزش عالی در اروپا است. دانشگاه های این کشور نیز تقریباً 60،000 برنامه مختلف ارائه می دهند. بنابراین ، با چنین تنوعی ، متقاضیان تحصیل در این کشور قطعاً برنامه دلخواه خود را پیدا خواهند کرد.

مردم بسیاری از نقاط جهان زندگی در ترکیه را انتخاب می کنند که تنوع فرهنگی بالایی ایجاد کرده است و دانشجویان و گردشگران بین المللی می توانند به راحتی با مردم محلی ارتباط برقرار کرده و با آنها تعامل داشته باشند. سالهاست که ترکیه خانه بسیاری از تمدنهای ریشه دار است که با مدارا و احترام در کنار هم زندگی می کنند.

ترکیه یک کشور چهار فصل با تنوع آب و هوایی بی نظیر است و به دلیل زیبایی طبیعی در سراسر جهان شناخته شده است. بنابراین ، متقاضی با تحصیل در این کشور ، روزهای دانشجویی خود را در یکی از زیباترین کشورهای جهان سپری می کند.

با تحصیل در ترکیه ، متقاضی فرصت یادگیری زبان ترکی را در حین تحصیل یا استفاده از کلاسهای ارائه شده توسط دانشگاه ها خواهد داشت.

مشاوره

اعتماد شما اعتبار ماست کافیست با مشاوران ما در تماس باشید تا در بهترین شرایط و زمان، امکان تحصیل شما را در این کشور فراهم سازند.